View Single Post
Stary 07-08-2012, 10:34   #33
Spedegonzales
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-07-2012
Skąd: Żyrardów
Model: Focus Mk3
Silnik: 1,6 Diesel
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak myjecie samochód ?

Ja mam dośc nowego Focusa w kolorze czarnym więc wypracowałem sobie nastepujący sposób mycia saochodu:
1. Gdy chcemy uniknąć zacieków, plam itp. ważna jest pogoda (bądź umycie samochodu w zamknietym pomieszczeniu). Dni słoneczne odpadają. Najlepiej myć auto w pochmurny lecz w suchy dzień przy temperaturach około 15 - 20 stC
2. Zaczynam od dokładnego spłukania całego samochodu. (tu super sprawdzają się myjki cisnieniowe, przy ich użyciu staram się unikać używania wysokiego ciśnienia przy uszczelkach szyb i lampach)
3. Dalej "namydlam" cały samochód równiez przy użyciu myjki cisnieniowej i dodakowo myje go gąbką (wiadro z szamponem samochodowym i odpowiednia ilościa wody). Myje od dachu po koła systematycznie co jakiś czas spłukując umyte już częsci samochodu. Przy okazji uzywam preparatu do czyszczenia felg by przy ich czyszczeniu było łatwiej usunąc pył z klocków hamulcowych (koła czyszczę szotką bo wygodnie)
4. Po umyciu całego pojazdu jeszcze raz spłukuje całą powierzchnię wodą i ściągam wodę ściągaczką i dodatkowo wycieram całą powierzchnie samochodu irchą lub inną ścierką przeznaczona do tego typu czynności.
5. Otwieram wszystkie drzwi pojazdu i klapę bagażnika i wycieram progi i inne części lakierowane które nie umyły się podczas wcześniejszych czynności. Uwaga tu najlepiej sprawdza mi się zwykła tetrowa pielucha (taka jakie uzywano niegdyś przy niemowalkach - doskonale chłonie brud i wodę dodatkowo nie pyli)
6. Dale przechodze do czyszcenia felg. Tu już ciężka praca, Kazda felga z osobna. Szmatak i czyszczenie na błysk.
7. Przy plamach po asfalcie (nadkola progi i dolne części drzwi) używam rozpuszczalnika (benzyny ekstrakcyjnej) doskonale i szybko usuwa asfalt z lakieru przy czym nie nieszczy go
8. Rozbite owady z maski usuwam podczas mycia samochodu pucując daną część nadwozia do skutku.
9. Dale przechodze do czyszczenia wnętrza pojazdu:
9,1: Myję wszystkie szyby i lusterka zarówno z zewnątrz jak i od środka (zwykły płyn do mycia szyb - polecam takie do łazienek które w pewien sposób nie pozwalaja na zaparownie szyb).
9,2: Szyszczę wszystkie elementy plastikowe (wigotna szmatka lub przy dośc zabrudzonych elementach używam specjalnych sciereczek do kokpitu)
9,3: Odkurzanie siedzeń foteli i dywaników.

Po tych czynnościach auto jest umyte i gitara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dodatkowo co pół roku woskuję samochód (wiosna i jesień).

Zwykły wosk do lakieru samochodowego bez żadnych środków koloryzujących + polerka samochodowa (tu warto zabezpieczyć taśmą elementy plastikowe - później ciężko jest usunąć jasne odbarwienia po wosku)
Spedegonzales jest offline   Odpowiedź z Cytatem