Temat: [Kuga 2013-2020] Dodanie kamery cofania do Sync3
View Single Post
Stary 11-06-2020, 18:00   #14
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,201
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)
Ja mam kuge ciekawe czy w tym BCM przyłącze jest to samo?
Wyglądają tak samo.

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ps. a z tym BLISem masz jakiś opis? Dużo zmian i walki?
Opisu jako takiego nie mam, działam wg. wątku: https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=266491

Bardzo pomocny jest także temat na tym forum (użyj translatora)
https://fordfocus.forumcommunity.net/?t=60755221
Że wątek ten jest pomocny świadczy to, że kolega z naszego forum także korzystał z wiedzy tam podanej.
Czy dużo walki? Wygląda gorzej niż jest na prawdę. Kupiłem wiązkę drzwi i wyplotłem z niej 4 kabelki i gotowe założyłem do swoich drzwi. Plusem jest to, że są zarobione i nie trzeba szukać PIN'ów.
Kupiłem uszkodzone/połamane lusterko i na nim nauczyłem się jak je bez uszkodzeń rozebrać, a także uzyskałem 4 zarobione przewody które założyłem do swoich lusterek.
Trudniej było z wtyczką do diody na szkle lusterka, ale tu niezwykle pomocny był "referee". Dał mi linki do zakupu wtyczek i PIN'ów.
Wiązkę bagażnik <--> BCM zrobiłem z "leżącej" w domu skrętki (kupionej do kamery cofania), a PIN'y wziąłem z BCM'a który również zakupiłem w celach "szkoleniowych" (wyjmowanie i rozbieranie wtyczek) i dla PIN'ów - 1x LIN kamery cofania i 4x MS CAN z BLIS'a
No i jeszcze wtyczka wiązki zderzak <--> BCM (hermetyczna) tu także pomógł "referee" (podał linki)
Teraz tylko czekam na radary, mocowania i wiązkę zderzaka.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg BCM opis wtyczek.jpg (92.8 KB, 143 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 11-06-2020 o 18:42
Andrzej_K jest online   Odpowiedź z Cytatem