View Single Post
Stary 21-09-2010, 07:36   #27
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Kiedyś próbowałem „oszukać” czujnik świateł i deszczu – dochodzą do niego 3 przewody i myślałem że jak odepnę jeden „ten właściwy” to powinienem mieć cały czas włączone światła. Próbowałem wszystkie kombinacje i za każdym razem efekt był taki sam – światła były włączone (tak jak chciałem) ale czujnik deszczu również nie działał (stały odstęp czasowy około 30s). Co raczej potwierdza że jest to urządzenie zintegrowane. Czy wystarczy podmienić sam wyłącznik – chyba trzeba sprawdzić.

Co do włączenia świateł w ASO – też byłem w ASO Res-cośtam w Rzeszowie – elektryk powiedział mi „ten samochód ma wszystko, ale Klient ma dostęp do tego za co zapłacił przy zakupie, trzeba wgrać odpowiedni sterownik” po dodatkowych objaśnieniach chcieli żebym zostawił samochód najlepiej na cały dzień, bo oni musieli by ściągnąć sterownik od Forda, zczytać to co ja mam w komputerze, dołożyć ten nowy i na koniec załadować wszystko od nowa. Koszt 250zł i nie wiadomo czy się uda. – podziękowałem, jak widać słusznie.

Cytat:
Napisał maryhas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego, czym i jak połączyłeś piny 1 i 26?
Miałem przewody z metalowymi końcówkami (są 2 różne końcówki – do komory 26 większa, do 1wszej mniejsza) – źródła pochodzenia „nie mogę sobie przypomnieć”, ale jako przezorny mam jeszcze jeden komplet – jak chcesz to wyślij mi adres na PW – wyślę Ci pocztą.
kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem