View Single Post
Stary 22-07-2020, 17:22   #4
Markoswej
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Kartuzy
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0tdci 163hp
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie P283e została 1 i wsteczny

Witam Panowie, potrzebna porada. W czasie normalnej jazdy z przyczepą kempingową, w trybie Sport wyskoczył komunikat skrzynia biegów ograniczone funkcje, zaczął zgrzytać i mieszał biegami między 3 a 4 chyba, zjechałem, zgasiłem i pozostała mi jedynka i wsteczny. Błąd jeden jest stały, którego nie da się skasować: p283e wysoka wartość w obwodzie widełek zmiany biegów C. Do tego pojawia się p0700 i p0949, które już wykasować mogę. Chce się za to zabrać samemu, warunki mam, zwykłe skrzynie rozkladalem i składałem bez problemu, ale przydałoby się mieć jakiś punkt wyjścia co mogło się zepsuć, od czego zacząć. Olej w skrzyni był, chociaż miałem w planach zmienić go przed wyjazdem, bo miał już 50 tys nalatane, ale wyjazdu w przyszłym tygodniu niż nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a teraz to myślę, że wymiana i tak nie pomoże,na początek mogę wyjąć i wyczyścić mechatronike, bo tam widzę dostęp jest dobry, gdzieś tu czytałem o jakimś płynie do czyszczenia tego, mogę przemierzyć miernikiem jakieś zawory etc, jak ktoś ma jakieś sugestie, to chętnie posłucham.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 22-07-2020 o 18:30
Markoswej jest offline   Odpowiedź z Cytatem