View Single Post
Stary 13-04-2007, 00:22   #4
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Wiesz Mariusz_p1...

Ja Ci się jednak dziwię...

Napisałeś, że czytałeś wieeeeele złego o silnikach TDCI, a mimo to taki kupiłeś...

Ja przed decyzją jakie auto kupie studiowałem wiele różnorakich FOR klubowych przeróżnych marek, i mój wybór padł bardzo świadomie na Forda i właśnie Mondeo 2.0 TDDI' 01 (za tą kasę z tym wyposażeniem.....bomba)
Z pewnością będę się powtarzał, ale moje zdanie jest takie...
Nie mając żadnego wpływu na jakość tankowanego paliwa (czy to BP Ultimate, czy Schell V Power czy Verva), mając w świadomości możliwość "padnięcia" układu paliwowego i kosztów z tym związanych, jedynym rozsądnym wyborem wśród diesli Forda Mondeo do roku 2004 (w tym roku FORD wrócił do BOSCHA) jest TDDI (niestety produkowany tylko w okresie 00-01)
Nawet jak padnie jakiś wtrysk, to koszt naprawy oscyluje w okolicach 250,00 pln za sztukę (w przypadku TDCI ca. 900,00)
Moim zdaniem objawy które opisujesz świadczą raczej o "padnięciu" któregoś wtrysku, i najlepiej sprawdzić ten fakt (lub wykluczyć...) na tak zwanej "próbie przelewowej" lub "miareczkowaniu"
Niekiedy podłączenie do kompa i zczytanie błędów, nie wykaże błędu wtryskiwaczy, a przelewy pokażą z którym wtryskiem co jest nie tak

damianołódź
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem