Temat: [Mondeo 2007-2014] voice control - zmiana jezyka
View Single Post
Stary 20-12-2011, 22:09   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: vioce control - zmiana jezyka

Dla porządku zamieszczam także tutaj - zgodnie z tytułem wątku - posta z wątku o aktualizacji firmware modułów BT/VC. Tam podałem link do brytyjskiego forum z opisem przypadku zmiany wersji językowej modułu BT/VC. Było tam opisane, że da się wymienić język modułu a sprawę relacjonuje (chyba jedyny na świecie) odbiorca takiej usługi (wymiana z hiszpańskiego na angielski). Ostateczna konkluzja wymiany postów brzmi:

----------------------------
My dealer simply got his information off the Ford Etis site, which all genuine dealers have access to, and the mechanic just followed the instructions. I read the printout myself, but unfortunately did not ask to keep it. The instructions were so simple the young mechanic who did the change with me remarked that it was so simple to do that a monkey could do it. It was his first time to do the change for real. He had though been on the C-Max training course for the new vehicle.
I am not sure why Ford Spain has not clarified it with your dealer, though as I have already told Chris, I believe part of the confusion is with the term 'module', which I believe refers to a change in software. and not as the mechanics seem to think the unit itself.
-----------------------------

Czy ma ktoś może bardziej roztropnego znajomego w ASO z pełnym dostępem on-line do ETISa coby sprawdzić wypowiedź brytyjskiego kolegi? Niestety moi znajomi z Katowic mówią, że na komputerach to się nieco słabo znają...

Jako fachowiec IT w jednym muszę się z brytyjskim kolegą zgodzić - wersja językowa modułu BT/VC to bez wątpienia wersja programu, hardware modułu na pewno nie różni się pomiędzy różnymi jezykami i strategia Forda, że wymiana VC np. z francuskiego na angielski (porządany przeze mnie...) wymaga fizycznej wymiany modułu wydawała mi się zawsze idiotyczna i zupełnie irracjonalna. To trochę tak jakby Microsoft kazał kupować nowy komputer przy zmianie jezyka Windowsów z niemieckiego na polski (pod warunkiem, że mamy licencję windowsów wielojęzycznych...).
Całe szczęście, że ten sam Ford wpadł na pomysł, że przestawienie jezyka komunikatów w zegarach nie wymaga wymiany zegarów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem