Temat: [Mondeo 1993-1996] Pompa hamulcowa abs i hamulce
View Single Post
Stary 10-03-2010, 07:44   #1
bioly25
ford::advanced
 
Avatar bioly25
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: staszów/wawa
Model: mondeo mk2
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2000
Postów: 413
Domyślnie Brak płynu i hamulca w przednim prawym kole

Witam,
Mam problem z hamulcami od strony pasażera,a dokładniej prawa strona mi nie hamuje,mój mechanik nie mając czasu ,bo juz skonczylismy inną robote powiedział ze może być zepsuta pompa hamulcowa abs która pompuje płyn na prawa i lewą stronę,na lewą stronę hamuje dobrze, a prawy przód cały zardzewiały-mówie o tarczy bo hamulce nic nie hamują, co jest grane?? jak rozwiązać ten problem ?czy mógł sie przewód przytkac czy co?czy pompa się uszkodziła ?prosze o rady od czego zacząc, wiem ze trzeba wyciągnąc pompe lub dostać sie do niej i zobaczyć czy wychodzi plyn z pompy jesli tak to szukac dalej przyczyny w przewodach,ale czy w tych modelach tak się działo, ze hamulców po jednej stronie wogóle nie było ?


czy wogóle to moze być pompa abs?

Czy wogóle wchodzi w rachube zrobienie partyzantki i wyprowadzenie z pompy trójnika i puszczenie płynu z jednego wyjscia na wszystkie koła?? ,bo może pompa ma spiepszone jedno wyjście(nie wiem czy to mozliwe).Czytałem ze i tak jak pęknie wąz elastyczny czy coś to i tak hamulcy nie ma, bo wtedy traci się płyn i ciśnienie,więc na jedno wychodzi.

pozdrawiam.


mondeo mk1 1,8 16v kombiak 96 rok

Ostatnio edytowane przez bioly25 ; 10-03-2010 o 12:44
bioly25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem