Temat: [Focus 2014-2018] BLIS - dokładanie i aktywacja
View Single Post
Stary 15-07-2020, 05:03   #266
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja

Cytat:
Napisał Filon69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli różni się od "pewniaka" - tak jak pisałem na priva, nie wiem na 100% czy F1DT = F1FT...
U "charzo" taki sam BCM widzi i obsługuje BLIS'a
https://forum.fordclubpolska.org/sho...&postcount=245

Cytat:
Napisał Filon69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A rezystancje kolega mierzył na tych pinach od BCMa?
Nie mierzyłem bo nie wiedziałem pomiędzy czym a czym to zmierzyć. Czy np. PIN 60 BCM z masą, plusem czy z drugim PIN'em 38 - też CAN +

Cytat:
Napisał Filon69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)
Po wykasowaniu wszystkich błędów powinno się zapłon wyłączyć i ponownie włączyć - tak jak karze ForsCan, robi tak Kolega? Przy włączaniu zapłonu robi się autodiagnostyka systemu - wtedy błędy się pojawiają... Jeżeli wykasujemy błędy i od razu zeskanujemy ponownie, to mogą nie wystąpić, bo nie zdążą się pojawić, bo nie było tej autodiagnostyki...
"Słucham na ślepo" ForSCana. Robię co mi karze. Ale od razu po skasowaniu błędów ponownie skanowałem. Dzisiaj sprawdzę ponownie.

Cytat:
Napisał Filon69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce być złym prorokiem, oby tak nie było, oby moja pamięć mnie zawiodła, ale ja chyba miałem taki błąd jak mój BCM nie obsługiwał blisa...Ale błąd może być generowany przez różne usterki, jak koledzy tu pisali...
"charzo" ma identyczny BCM i u niego wszystko "gra i buczy."

Cytat:
Napisał charzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja miałm identyczne błedy dopóki nie podlaczyłem wkładów lusterek z diodą, może kolega coś źle podłączył miedzy lusterkami a modułem drzwi.
Może i coś pomyliłem, ale nie dowiem się dopóki BCM nie zagada z BLIS'em

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)
Swoją drogą, może głupie pytanie - czy kolega ma w aucie fabryczną albo dokładaną kamerę cofania?
Mam dokładaną, czy to ma jakiś związek z BLIS'em?

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Ja bym proponował sprawdzić dokładnie z miernikiem każdy z przewodów czy są właściwie obsadzone tam gdzie być powinny (piny). I to w kilku miejscach. Przede wszystkim na połączeniu BCM-> wtyczka pod zderzakiem. (...)
Sprawdzałem. Najpierw pomiędzy BCM, a wtyczką wiązki podłogowej (dorabianej przeze mnie), a później podłączyłem wiązkę zderzaka i sprawdzałem od wtyczek radarów do BCM. Wyszło mi to co w załączniku.
Dzisiaj ponownie sprawdzę.

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Andrzej_K a spróbuj w Forscanie przestawić w BCMii na wartość 04 czyli samo BLIS z led
Tak mam zrobione.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Podłączenie radarów i wiązek.jpg (34.3 KB, 156 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem