Temat: [Focus 2011-2014] Jak zamontować diodę wypalania DPF?
View Single Post
Stary 08-05-2018, 08:07   #29
Kiler2196
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-11-2016
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Jak zamontować diodę wypalania DPF?

Diodę podłączyłem jak w temacie:

http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...anie-DPF/page4

Aktualnie zamiast diody zrobiłem sobie krótki moduł z brzęczykiem i potencjometrem w razie wyciszenia. Zamiast diody włącza się dźwięk. W polifcie miałem to i to super rozwiązanie ponieważ podczas słonecznego dnia nie widać świecącej diody, natomiast słychać dźwięk (pod warunkiem nie słuchania głośno muzy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zrobiłem już z brzęczykiem ok 500km na trasie i się jeszcze nie włączył. Nie mam jak sprawdzić komputerem stan DPF.

Zauważyłem jedno, podczas odpalenia auta dioda/brzęczyk działa przez ok 15 sekund.

Bump:
Cytat:
Napisał pacuro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalanie chwilowe, czy nasłuchiwanie drugiego biegu wentylatora chłodnicy nie zdaje egzaminu. Nie udało mi się wychwycić tego momentu, mimo że bardzo pilnowałem.
Miałem DPF_LOAD 45% i DPC_SOOT_LD 52%. Teraz mam 13 i 15%.
Diodka przy zegarach przydałaby się żeby nie lać paliwa do oleju.
Na jałowym mam teraz DP_DPF 0,5 kPa, DP_DPF_2 0,0 kPa - czy mam poprawne ciśnienia?

Sprawdzałem po spalaniu chwilowym (spalanie ok 1,4 litra) i po drugim biegu wentylatora. Dioda w tym czasie świeciła przez ok 6 minut. Dioda jak chwilowe spalanie i praca na 2 biegu wentylatora.

Ostatnio edytowane przez Kiler2196 ; 08-05-2018 o 08:11
Kiler2196 jest offline   Odpowiedź z Cytatem