View Single Post
Stary 19-04-2019, 23:27   #27
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Cytat:
Napisał Lector Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak mam C+ a w kurza mnie ubogie menu i brak domyślnego przełączania komputera pokładowego.
Rozumiem ze Canbus z tego linka https://pl.aliexpress.com/item/Dasai...b9a5fd3f2442-0 jest "najlepszy" dla naszych fordów.
No nic zaryzykuje i kupię, już wczesniej mi też chodziło to po głowie, jak również zakup drugiego radia Bosion (ja mam Isudar) i podmianie Canbus.
Mam pytanie czy przeróbka wiązki jest od tego nowego Canbus czy od zestawu z radia?
Nie za bardzo rozumiem twoje pytanie.
Jeśli zdecydujesz się kupić ten canbus z linku który podałeś musisz przerobić trzy kabelki ponieważ canbus z Isudar ma 16 pin a Bosion lub Eunavi czy dastia ma 20
Piny. I teraz w Bosion i Eunavi i całej reszcie z canbus który ma 20 pinów jest can rx I TX w tym że jeden z nich jest z funkcją key2 bez tego poprostu nie ma szans na działanie funkcji can . Dlatego trzeba połączyć te dwa kabelki
Więc dobra rada, przed zakupem bo ciężko jest dostać odpowiednie czyli pasujące piny podjedź do jakiegoś sklepu elektronicznego i spytaj czy mają takie piny pasujące do wtyczki canbus. Bo będziesz potrzebował jeden bo drugi wyciągniesz z wtyczki i przelorzysz w pozycję 2 lub 1 z odręcznego schematu z pierwszego postu
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem