View Single Post
Stary 30-11-2018, 09:37   #18
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,370
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 automat dobry czy zły pomysł?

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapraszam do Krakowa. Przestaniesz się zastanawiać.
Kilka razy byłem i nie widziałem żadnych odstępstw od normy.

Podam przykład od siebie z wczoraj.
2 wypadki na autostradzie M42 dookoła mojego miejsca pracy tak zakorkowały całe miasto,
że wyjeżdżając z pracy pojechałem w przeciwnym kierunku,
przebiłem się przez 2 osiedla domków jednorodzinnych,
wpadłem na główną drogę na 100m,
odbiłem w kolejne osiedle, wydostałem się na kolejną dzielnicę,
przeciąłem dwie główne drogi (razem już jakieś 12km w pół godziny), dojechałem do kolejnego wlotu
w 3-4 dzielnice od mojego miejsca zamieszkania, aby zobaczyć że od "tej strony" też nie ma sensu jechać
i nawigacja zawróciła mnie z powrotem pod pracę, aby wjechać do domu tak jakby jechał normalnie.
Razem zrobiłem wycieczkę dookoła jednego skrzydła miasta, żeby zawrócić do punkty "wyjścia", bo tak wszystko stało.
I to nie jest żadne "zamknięcie" dróg tylko co się dzieje jeśli w godzinach szczytu nawali na chwilę jedna z autostrad.
Wiele razy wspominałem, że ilość samochodów na 3-4-ro pasmowych autostradach w godzinach szczytu jest niedorzeczna
a jak nagle jedna autostrada jest zamknięta bo jest wypadek,
to cały nawał tych samochodów wpada na miasto korkując wszystko i wszędzie.

Przykład ponizej:

Tak wygląda autostrada wokół Londynu około 16-tej.
Taki ruch uznawany jest za "względnie dobry" jak na tą porę dnia.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Średnia prędkość to jakieś 30-40km/h a i tak wszyscy się cieszą, że "jedziemy" a nie stoimy.
Więc uwierz mi.
Kraków nawet w godzinach szczytu to dla mnie po prostu malutki koreczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji zapożyczam zdjęcie z neta.
Typowy poranek pomiędzy Birmingham a Coventry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tu o ile kojarzę połączenie M6 z M1 na południe w stronę Londynu.
Również typowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzień w dzień. Dzień w dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze rano i zawsze popołudniu trafisz na takie korki,
że wjeżdżając do Polski i stojąc w korku na dwupasmowej, to masz wrażenie że to po prostu "zator" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc 12 litrów na 100km to dla mnie wciąż zagadka żeby tak na codzień mieć taki wynik z tego silnika (albo z "tych" silników).

9-10 litrów to tak. 12 litrów to albo jest coś nie tak z jednostką, albo kierowca nie ma pojęcia jak działają biegi i obroty silnika.

Jeszcze żeby pod maską siedziało jakieś 3.0 V6 300KM i buda miałaby 1800kg wagi,
to 12 litrów na 100km to pewnie (w jeździe miejskiej) byłby wynik eko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niczym ostatnio na YT u Zachara BMW 850, gdzie właściciel się cieszył,
że uzyskał rekordowy wynik 21 litrów na 100km
i tylko się na stacji benzynowej zdziwił jak tankował do pełna (100 litrów) a autko pokazało mu że zasięg to 399km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. Chyba że w Krakowie auta muszą dużo palić żeby wyrobić normę generowania smogu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 30-11-2018 o 10:12
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem