View Single Post
Stary 28-02-2012, 22:29   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Question zachowanie silnika po usunieciu dpf-a

witam wszystkich, celowo pisze w dziale focusa, bo problem o jaki chce zapytac faktycznie dotyczy mojego c-maxa z silnikiem 1,6 tdci 109km, ale mysle ze wsród uzytkowników focusów własnie z tym silnikiem moze byc większa ilość osób-użytkowników którym przytrafił sie podobny przypadek-zabieg, a fakt ze dotyczy focusa c-maxa nie ma znaczenia dla "rozwiązania" problemu.

serdeczne tez prosze adminów zeby nie usuwali i nie przenosili tego tematu nigdzie indziej, bo dzieki temu ze jest tu,licze na liczne wypowiedzi z racji liczby uzytkowników tego silnika, czy to w focusie czy focusie c-maxsie.
dziękuje bardzo za wyrozumiałość

jakis czas temu usunałem filtr dpf z mojego silnika-razem z katalizatorem (tym pierwszym), gdyz był tak zapchany ze auto nie miało siły wjechac na lawete, a plastikowa rura od turbo az pekła od podcisnienia spowodowanego zapchaniem dpf-a.

filtr został wyciety "fizycznie"w jego miejsce nic nie wstawili mi, a do programu wgralia jakis kod błedu zeby autko nie chciało dopalac spalin,a do zbiornika z eolysem koło baka zatankowano zwykła ropę.

pozniej z zupełnie innego powodu, uszkodził mi sie sterownik silnika(w miedzy czasie była tez powazna awaria skrzyni biegów cvt w tym aucie-łącznie 8 miesiecy bez auta...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

kiedy sterownik silnika został naprawiony, w miedzy czasie skrzynia zrobiona, koles - jakis tam diagnosta(nie ten co robił sterownik) z oryginalnym programem do forda na nowo zaprogramował sterownik silnika(bo był niezaprogramowany po naprawie) a przy okazji zgrał sterowania skrzyni zrobiła adptatację synchronizacje itd.
i....co sie okazuje aktualnie?

koles który programował sterownik twierdzi ze wgrał go oryginalnie czyli w moim wypadku autko z 2006 roku, czyli powinien byc zaprogramowany ze ma dpf( tak jak miał przed wycięcie fizycznym).

auto nie ma dpfa, ale....jezdzi nie zgłasza błędów, kontrolka cheć engine sie nie zapala, błędów nie łapie i smiga...


czy to jets logiczne???

co sie mogło zadziac ze auto smiga i zachowuje sie jak by nie miało zaprogramowanego dpf-a mimo ze oryginalnie miało w programie, a koiles twierdz ze on prgramuje orginalnie auta czyli jak było przed programowaniem-tzn powinno byc w moim przypadku to ze nadal jest po jego zabiegu...

bo zastanawiam sie czy te całe zabiegi które robia lubryfikatorami czy chip tuningie czy jakąś inna elektroniką jest zwykłym naciaganiem klienta???
bo skoro mój wiem ze fizycznie dpf-a nie ma, w programie nie ma wywalonego jego a smiga bezproblemowo to....czemu tak sie dizeje skoro na logike...powinien zgłaszac bład???


wycinał i nic nie robiła z reszta elektroniki jak ja , ktos z Was???

serdecznie prosze o Wasze doswiadczenia-opinie z wycietym-usunietym DPf-ewm w tym silniku
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi

Ostatnio edytowane przez adi ; 28-02-2012 o 22:33
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem