View Single Post
Stary 23-07-2019, 15:55   #1
jaayy1234
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-06-2019
Model: Focus
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany

Cześć,

jestem posiadaczem focusa mk3 z 2013 roku, przebieg 88 tys. Byłem dziś u mechanika na wymianie oleju i filtrów i przy okazji dowiedziałem się o dwóch usterkach.
Pierwsza z nich to zerwane tylne tuleje tylnego zawieszenia. Mechanik powiedział, że 10 z 14 tulei jest zerwanych. Podobno mogę z tym jeździć jeszcze z pół roku dopóki nie zacznie stukać. Póki co kompletnie nic nie słychać, samochód pokonuje nierówności bez problemu, bez żadnych hałasów. Niestety dowiedziałem się, że samochód nie przejdzie przeglądu z taką usterką, a mam go za miesiąc. Co o tym myślicie? Koszt wymiany został oszacowany na 1200zł. Jak do tego podejść? Tak w sumie to jaki może być powód tak zniszczonego zawieszenia, samochód ma dopiero 88 tys przejechane.

Drugi problem to przerdzewiałe i przez to nierówne tarcze hamulcowe. Podobno klocek nie ma styku z całą powierzchnią tarczy. Spotkał się ktoś z czymś takim? Z tego co odczuwam w praktyce to samochód ma świetne hamulce, kompletnie nie odczuwam, że coś z nimi jest nie tak.

Trochę mnie to zastanawia, że w trakcie jazdy nie widać żadnych efektów powyższych usterek, a jednak naprawa/wymiana wszystkiego to 2000-2500zł.

Pozdrawiam,
Andrzej
jaayy1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem