View Single Post
Stary 20-11-2009, 14:15   #1
maestro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Kilka kłopotów nowego posiadacza i zasadnicze pytanie: jak się dostać do rury IC?

Koledzy, mój Mondek (a ja wraz z nim) odczuwa od momentu zakupu (sierpień 2009) pewne dolegliwości. Mianowicie: falowanie obrotów przy odpaleniu (szczególnie przy zimnym silniku), które przy temp. w okolicy 0 kończy się często zgaśnięciem zaraz po odpaleniu (z ponownym startem nie ma problemu), siwy, śmierdzący dym z wydechu przy rozruchu przez ok. 10 sekund, dławienie przy równej jeździe ok. 2000 obrótów po rozgrzaniu silnika (głównie na 4 biegu), opóźnienie reakcji na pedał gazu i bączek przy gwałtowym przyspieszaniu (głównie 3 i 4 bieg). Te trzy ostatnie objawy, wraz z subiektywnym odczuciem gorszego zbierania się, wydają mi się być nasilone w ostatnim czasie.

Dodam, że nie było żadnych sprężynek, samochód od momentu zakupu przeleciał już ponad 4k km (w tym część w trasie z prędkościami znacznymi), 2 razy zalałem STP do czyszczenia wtrysków, tankuję zawsze shell v-power diesel i dolewam skydd. Ostatnio przeczyściłem też dla sportu ERG, który nie był bardzo zapaskudzony (był brudny oleistą cieczą, ale nie było tam stałego nagaru) i przy tej okazji zauważyłem, że rura idąca w dół (do IC) jest z wierzchu brudna/tłusta, ale nie zauważyłem w niej dziury. Po przeczytaniu niezliczonej ilości wątków uznałem jednak, że ten brud jest niepokojący i chciałbym tę rurę sobie dokładnie obejrzeć (ew. dokonać wymiany). Przy takich objawach jak moje, dziurawa rura jest wymieniana jako jedna z głównych przyczyn tego stanu rzeczy. Nie mogę jednak znaleźć instrukcji jak się do tej rury dobrać - z góry to jasne - cybant przy EGR... Ale z dołu, nie wiem. Proszę doświadczonych użytkowników o pomoc/podpowiedź, jak się do tego zabrać - co, gdzie odkręcić, czy to duża robota (i czy to w ogóle możliwe do zrobienia w warunkach parkingowych, pod blokiem).

Przy okazji, jeśli mielibyście jakieś sugestie, co jeszcze mógłbym przejrzeć we własnym zakresie, starając się wyeliminować opisane uciążliwości - będę wdzięczny za podzielenie się nimi.

PS. Zbieram się do wymiany filtra paliwa (na oryginał) i filtra powietrza, na bawełnę od K&N. Czy to może pomóc na powyżej opisane problemy?

Ostatnio edytowane przez maestro ; 20-11-2009 o 14:19
maestro jest offline   Odpowiedź z Cytatem