View Single Post
Stary 20-01-2010, 21:36   #41
Andrew
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: szarpanie przy stałej prędkości, niebieski dym oraz terkot

Poszarpywanie dopadło i mnie. Najpierw delikatnie przy około 1900 obrotach. A z kolejnymi tygodniami zakres poszarpywań zaczął się zwiększać: 1400 - 2000 .
Trzeba zatem zajrzeć. Jako, że wcześniejsze poszukiwania nie dały rezultatów nie sądziłem, że się uda. No ale tak sobie oglądam, macam i zauważyłem przerwaną po obwodzie gumową rurę przy turbinie. Rurka jest założona na plastikową rurę która idzie od przepływki do turbiny - przy samej turbinie przestaje być plastikowa. Znajduje się tam gumowy łącznik zaciśnięty na opaski do turbiny i do plastikowej rury. Pojechałem sobie dzisiaj do Bemo żeby kupić ten łącznik, a gość patrzy na mnie jak na idiotę i przynosi mi cały już gumowy przewód ale sięgający od przepływki aż do turbo. Cena tego ustrojstwa to 176 PLN. Wydaje mi się, że wystarczy wymienić tylko tę gumę długości około 6-7 cm i po sprawie.
Mam w związku z tym pytanie czy ktoś wie jaka jest średnica tej rury na turbinie, żeby jakąś gumę dorobić. Być może coś w oringu w Szczecinie będą mieli.
__________________
Zestaw mi essiego rozjechał
Andrew jest offline   Odpowiedź z Cytatem