Temat: [Transit i Tourneo Custom 2012- ] Blokada kierownicy/ regulacja kierownicy / osłona kolumny
View Single Post
Stary 08-01-2020, 06:33   #1
Koks88
ford::beginner

Imię: Dariusz
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.2 155KM
Rocznik: 2013
Domyślnie Blokada kierownicy/ regulacja kierownicy / osłona kolumny

W dniu dzisiejszym zaobserwowałem trochę dziwną sprawę. Podczas hamowania kierownica wsunęła mi się lekko głębiej. Sprawdziłem blokadę od regulacji kierownicy i była zblokowana. Wysunąłem kierownice na maksa zblokowałem w takiej pozycji i używając średniej siły udaje mi się wcisnąć ją (skrócić) pomimo zamkniętej blokady. Czy też tak macie w swoich transitach/ tourneo custom? Następna sprawa. Kolumna kierownicza (wał z przegubami) na wysokości nóg kierowcy ma osłonę metalową zamontowaną ruchomo także przy skracaniu wydłużaniu kierownicy ona też "pracuje". Zauważyłem że gdzieś w okolicach skrajnie wyciągniętej pozycji kierownicy osłona ta powoduje czasami lekkie przyblokowania kierownicy (praca skokowa) podczas skręcania. Dodam tylko że jeżeli kogoś spotka to pierwszy raz w ciasnym łuku to nie jest to miłe doświadczenie. Wystarczy wysiąść z auta poruszać mocniej tą metalową obudową tak żeby ułożyła się w innej pozycji ewentualnie skrócić kierownice i objaw ustępuje aż do następnego razu. Na przegubie tej osłony widać że jedna część potrafi czasami haczyć o drugą. To taka przypadłość mojej sztuki czy może jeszcze ktoś to zaobserwował?
Koks88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem