Temat: [Focus 2011-2014] Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost
View Single Post
Stary 10-12-2017, 19:59   #4
Autopros
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Estate Champions Edition
Silnik: 1,6 TDCi 115
Rocznik: 2012
Postów: 113
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Nie stresuj się za mocno, to nie jest usterka od której staniesz na drodze. Jak się zacznie ślizgać, to wtedy masz jasność sytuacji. Nie wiem ile masz przebiegu, ale ja w swoim 1,6 TDCi przy niecałych 190 000 km mam ten sam objaw. Spodziewam się wady fabrycznej docisku. Nic z tym nie robię, bo problem wychodzi w zasadzie podczas ciągnięcia przyczepy przez korek. Wtedy niezależnie jak umiejętnie się rusza, to przy dwudziestym cyklu ruszania lub podjeżdżania na pół sprzęgle i tak łapie to wszystko temperaturę i zaczyna szarpać. Naucz się z tym żyć, bo sprzęgła z tym objawem mają zazwyczaj bardzo grubą okładzinę i jeszcze sporo by pojeździły, ale nasz klient - nasz pan. Niektórzy próbują argumentować, że jeżeli koło dwumasowe dostaje miejscowych przegrzań na powierzchni ciernej, to wówczas krócej pożyje. W praktyce najważniejsza jest całościowa temperatura koła, która wynika z częstego ruszania, jazdy na pół sprzęgle oraz samej pracy na biegu jałowym i jazdy na niskich obrotach z dużym obciążeniem.
A jeśli jednak chcesz wymieniać sprzęgło, to po własnych doświadczeniach, polecam oddać nową tarczę na nabicie okładzinami kevlarowymi. Robią to np. panowie w Markach. Tak zrobionego sprzęgła nie byłem w stanie zabić nawet w Cromie 1,9 Multijet 150, która często miała "przyjemność" ciągania przyczep o realnej masie około 1,5 t. Ubiłem skrzynię biegów, ale nie sprzęgło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autopros jest offline   Odpowiedź z Cytatem