Temat: [Transit Courier] DPF w silniku 1,5 Duratorq
View Single Post
Stary 13-02-2020, 21:28   #23
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

O kontrolce tylko rozmawialiśmy, w piśmie tego nie ma. Pismo miałem przygotowane wcześniej. Natomiast gdy główny diagnosta serwisu zaczął mi opowiadać o tym, że zaświecenie się kontrolki wymiany oleju nie jest awarią auta a jedynie informacją, pojawiającą się dla mojego dobra. Mającą przyczynić sie do dłuższej żywotności silnika. Serwis stoi bowiem na stanowisku, że to wogóle nie jest awaria. Nie wpisuje napraw do książki serwisowej, bo podobno nie ma tam stosownych rubryk. Dlaczego w takim razie Ford Sp. z o. o. wzywając na akcję serwisowa 19B19 kończy list wytłuszczonym drukiem : Cyt. " Prosimy o wzięcie ze sobą niniejszego listu i przedstawienie go podczas wizyty u Dealera. Naprawa zostanie wykonana bezpłatnie, a Dealer wykonujący usługę dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować wszelkie niedogodności."
NAPRAWA ! Tak czynności serwisowe z tym związane określił Ford. Serwis jednak wie lepiej. Trzymam ten list jak relikwię. Bo opisano w nim usterkę i jej konsekwencje, przyznając sie tym samym do błędu konstrukcyjnego. Zapytałem moich rozmówców w serwisie, czy przy okazji następnej takiej awarii mam stawić się u nich z rzeczoznawcą, który sprawdzi stan oleju silnikowego po wyświetleniu sie kontrolki zmiany oleju. Dwukrotnie serwis uznał bowiem to wskazanie za błąd i ograniczył się do jego wykasowania, nie wymieniając oleju.( Choć czujniki auta , dla mojego dobra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to sygnalizowały). Chwila konsternacji - diagnosta zgodził się jednak ze mną , że laboratoryjnie da się to sprawdzić. CDN.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem