View Single Post
Stary 25-04-2018, 15:15   #5
WisiorPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2 69km LPG
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Często włączający wiatrak chłodnicy

Cytat:
Napisał Argus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wisior, w moim jest identycznie jak u Ciebie. Przekręcenie kierunku nadmuchu na szybę uruchamia klimatyzację bez zapalenia kontrolki. Sprężarka klimy włącza się w zależności od dodawania/puszczania gazu. Przy zwiększaniu obrotów silnika, sprężarka się wyłącza, przy równych obrotach włącza i wyłącza się cyklicznie (a razem z nią wentylator).
Dzięki, uspokoiłeś mnie tą informacją że to normalny objaw i nie potrzebnie panikuje. Ja odniosłem wrażenie że podczas jazdy to ten wentylator się nie włącza (tak na trzecim biegu bo później to nie słychać bo w tuktuku trochę głośno). Trochę mnie to irytuje bo jak stoję w korku to podczas ruszania jak trafie na ten moment włączenia wentylatora to nie mogę zachować jakby płynności jazdy (czasem mi szarpnie) pewnie ze względu na to że silnik jest obciążany.

PS. polecam po zimie wyrzucić stary filtr kabinowy i wpakować nowy - koszt - 10 zł (chyba że ktoś chce z aktywnym węglem to drożej) i 5 minut roboty chyba że ktoś tak jak ja będzie chciał sobie jeszcze wyczyścić parownik to trochę więcej zabawy ale warto. Zainteresowałem się z temat bo z nawiewów waliło strasznie a po zabiegu aż przyjemnie włączać.
WisiorPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem