View Single Post
Stary 21-08-2012, 22:43   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

OK.
Ja przyjąłem inną strategię - uznałem, iż każdy na tyle dorosły, aby posługiwać się tym programem zdoła także odnaleźć odpowiednie strony angielskie lub rosyjskie w celu zapoznania się z nim.
Każdy, kto chciał się czegoś w tej sprawie dowiedzieć uzyskiwał od mnie info.
Uznałem, iż program jest zbyt ryzykowny, aby był za łatwo dostępny. Ale to tylko moje nastawienie. Zresztą wiele odpowiedzi na moje odesłania do ELMconfiga w postach, które zauważyłeś można skwitować "nie, dziękuję - chyba nie dam rady bo za trudne...".

Tak więc przestrzegam przed nazbyt nonszalanckim używaniem programu, szczególnie bez rozumienia konsekwencji użycia niektórych opcji, bo można zrobić sobie krzywdę. Dotyczy to szczególnie ustawień związanych z poduszkami!

Tak czy inaczej program jest super przydatny jak się wie co się chce zrobić i dlaczego...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W związku z tym wątek "półprofesjonalnych" użytkowników ELMconfiga i ELM-FF2 mający służyć wymianie doświadczeń popieram.

Na wstępie proponuję zidentyfikować warunki pozwalające na skuteczne uruchomienie DDSa oraz opinie o działaniu tego systemu.

Jak widać w moim profilu mam C-maxa z 2008r. z automatem PowerShift i zegarami oczywiście poliftowymi z dużym wyświetlaczem (wersja ROM 0403). Mam także pompę ESP w wersji 8M51-2C405-AA i w takiej konfiguracji uruchomienie DDSa się nie udaje (ustawienie DDSa w ESP generuje błąd i checkbox nie daje się zaznaczyć).
W podobnej konfiguracji (z tą samą pompą ESP) udało mi się bez problemu uruchomić DDSa jednemu koledze z Zabrza w jego FF2 poliftowym. Niestety nie mam finalnego feedbacku czy to działa, bo pierwsze obserwacje nie były zachęcające a potem kolega zamilkł...
Czekam na info w jakiej konfiguracji (wersja softu i ROMu zegarów oraz wersja pompy ESP i data jej softu) DDS działa i z jaką skutecznością. Koledzy na rosyjskim forum pisali, że praktycznie za każdym razem na poliftowej pompie ESP DDS rusza "od ręki"... Jak na razie nie umiem tego potwierdzić.

Ze swojej strony oferuję komplet informacji na jakich wersjach GEMa które opcje będą pracowały i co trzeba ewentualnie dodać. Kiedyś może napiszę do tego tutorial, ale na razie mam inne zajęcia, więc w razie czego trzeba pytać. Dobrze sobie także radzę z zegarami (łącznie z ich wymianą - choć na razie na wymiany jest wait z powodu pobytu niezbędnego wyposażenia w serwisie w ryżowym kraju).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-08-2012 o 22:47
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem