View Single Post
Stary 14-11-2018, 21:33   #1
daemonxxx
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Focus kombi
Silnik: 2.0 + lpg
Rocznik: 2003
Postów: 55
Domyślnie 1.8 TDCI dziwny odgłos "szorowania" podczas przyspieszania na niskich obrotach

Witam serdecznie
Ostatnio w moim Fordzie był wymieniony filtr paliwa. Podczas próby uruchomienia na nowym filtrze nie był do końca wpięty wąż zasilający przez co pompa prawdopodobnie zaciągnęła powietrze i przez długi czas próbowałem go odpalić. Ostatecznie się udało, ale teraz podczas przyspieszania z gazem w podłodze do 2k obrotów występuje dziwny głośny dźwięk tak jak by "szorowania". Mam wrażenie że dochodzi on z pompy, lub ewentualnie zaworów. Samochód przyspiesza tak jak powinien.
Dodatkowo wczoraj po przejechaniu około 2km zgasiłem auto i chciałem odpalić po 5 minutach. Silnik prawie złapał, ale zaczęła migać kontrolka świec żarowych i nie odpalał. Powtórzyło się to kilkakrotnie aż w końcu udało się odpalić za pomocą plaka.
Dzisiaj się to nie powtórzyło, samochód odpalił normalnie.
Czy mogłem w ten sposób przytrzeć pompę? A może opis sugeruje jeszcze inną awarię? Proszę o porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez daemonxxx ; 14-11-2018 o 21:36
daemonxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem