Temat: [Ogólne] aktualizacja dla sync 3
View Single Post
Stary 29-07-2017, 21:26   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Sync3 - aktualizacja oprogramowania przez WiFi

Dzisiaj widziałem, więc mogę się wypowiedzieć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Osobiście posiadam "emulator" pozwalający wystartować Sync3 "na stole". "Emulator" posiada swój VIN wzięty z amerykańskiego Explorera z 2014r. - posiadającego na pokładzie oczywiście Sync2...

Na owym emulatorze i na moim biurku w garażu dziś coś mnie naszło i na amerykańskim (32GB) Sync3 w wersji 1.0 z navi skonfigurowałem dostęp do mojego domowego WiFi (2 dni temu mi założyli Internet na światłowodzie 250Mbs/20Mbs - wypas...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Ku mojemu zdziwieniu (i bez uprzedniego ostrzeżenia abym wziął się za robienie fotek...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) wyskoczyło mi na górnym pasku na ekranie Sync3, że pobierana jest aktualizacja!!!
Jak się weszło w ustawienia->ogólne-> aktualizacje automatyczne, to widać było pasek postępu!!!

BTW - mam wrażenie, że to nagłe pojawienie się możliwości wykonania aktualizacji po WiFi ma związek z tym nowym moim szybkim Internetem... Wydaje się dość prawdopodobne, że Sync3 testuje przepustowość łącza w celu oceny czy aktualizacja ściągnie się w jakimś rozsądnym czasie... Wymaga to dalszych obserwacji.


Wszystko trwało standardowe pół godziny i zrobiło się z urządzenia US 1.0 urządzenie US 2.2 17011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tego ad-hock zaaranżowanego eksperymentu wynikają następujące (bardzo interesujące) wnioski dla amerykańskich update:
- w procesie doboru update WiFi dla USA nie jest kontrolowany stan fabryczny instalacji Sync3 (VIN emulatora wskazywał na Sync2...);
- w procesie doboru update WiFi dla USA nie jest kontrolowane czy ESN jest fabryczną "parą" z danym VIN (VIN jak wyżej a ESN tego testowego Sync3 był dla Escape...);
- update przez WiFi najwyraźniej "nie dotyka" map... Urządzenie ma starą amerykańską mapę 1 14 i po update (na powyższym zdjęciu tego nie widać, ale po kolejnym restarcie Sync3 pokazało się...) mapa pozostała dalej 1 14... Mimo, że w USA też są mapy 1 15. Czyli z mapami może być jednak challenge...

Czyli w Ameryce jest tak, że "kto poprosi o update ten go dostanie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ciekaw jestem jak to zadziała w Europie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 30-07-2017 o 09:36
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem