Temat: [Kuga 2008-2012] Błąd awaria silnika fuel error
View Single Post
Stary 08-04-2020, 21:02   #25
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - elektryk nie mógł być tak całkiem "leworęczny", bo licznik z Focusa MK2 nie zadziałał by w Kudze bez przestawienia rodzaju IMMO.
Czyli jeżeli licznik od focusa też pokazuje złą wartość i był cały zbiornik wywalany w celu wymiany pływaka to co teraz? Czy pompa paliwa w drugiej komorze w zbiorniku też ma pływak?
Na tą chwilę zrobiłem około tylko 70km z powodu obecnych ograniczeń i wskazówka ani nie drgnęła z fulla nawet na milimetr....


Błędów obecnie już nie ma żadnych ale wartość procentowa zapchania dpf się zwiększa a wypalanie żadnego jakoś na razie nie zauważam.

Z auta ogólnie jestem bardzo niezadowolony bo niby wszystko jest ok (po za jakimś cykaniem, lekkim klekotaniem jak się rozgrzeje z okolic pompy wtryskowej dokładnie jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=l44T...ature=youtu.be więc mam nadzieję, że to tylko vacum) lecz dzisiaj jadąc przez może jakieś 7km, zaczął mi się dusić i wolniej przyspieszał nie pokazując żadnych błędów. Po zgaszeniu i po odpaleniu po chwili, zero problemów i wyrywał do przodu jak wcześniej...(może to objaw pompy paliwa w zbiorniku bo podobno często padają?)

i jeszcze jedno co dzisiaj zauważyłem. W związku, że mam ją od niedawna, kupiłem to auto na oponach zimowych i myślałem, że szum podczas hamowania czy jazdy z mniejszymi prędkościami jest właśnie spowodowany bieżnikiem zimowym lub z zużyciem tych opon? Dzisiaj założyłem nowe letnie bez przebiegu i jest może trochę lepiej ale nadal słyszę taki szum podczas jazdy? Nie miałem wcześniej suva ale czy może się ktoś wypowiedzieć na ten temat? Czy one tak powiedzmy głośniej jeżdżą? Wiem, że pytam jak totalny amator, chyba, że to łożyska? (Muszę sprawdzić na podnośniku jeszcze)

Wiem, że męczę i zadaje dużo pytań ale proszę was o pomoc w związku z dużą ilością czasu wolnego. Oczywiście nic nie chcę za darmo, po prostu nie mogę sobie z nim poradzić.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 15-04-2020 o 11:29
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem