View Single Post
Stary 09-07-2019, 11:51   #7
emerzet74
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Problem z elektryką/elektroniką

Witam.
Ostatnio podczas jazdy zaświeciły mi się wszystkie kontrolki w jednej chwili, obie wskazówki - obrotomierz i prędkościomierz zrobiły taki ruch w górę i w dół dwa razy i samochód przestał jechać, ale silnik pracował dalej na wolnych obrotach. Nie reagował za to na padał gazu ani na przycisk wyłączenia silnika (musiałem go zadusić na biegu żeby wyłączyć). Po odpięciu klemy wszystko wróciło do normy tylko check engine się świecił, ale dało się jechać. Po kilku wyłączeniach silnika check sam zgasł. Na kompie wyskoczyło mnóstwo błędów (od alternatora po wspomaganie kierownicy - oczywiście wszystko sprawne).
Sytuacja która się powtórzyła kilka razy to kiedy jadę np. 100km/h i zaczynam przyspieszać to przy 130/140 wyskakuje informacja "silnik usterka" ale nic poza tym - sama gaśnie po wyłączeniu silnika. A później jak przycisnę jedzie normalnie.
Od czego zacząć poszukiwania problemu? Najgorsze że wyjazd na wakacje się zbliża :-(Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
emerzet74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem