View Single Post
Stary 08-06-2019, 19:55   #27
prze_mas
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-11-2018
Skąd: Kraków
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 AWS A8
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: S-max 2018r 2.0 150km, skrzynia A8 wyczuwalna zmiana biegu

Cytat:
Napisał Yakac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie. Można prosić ludzi posiadających zestaw diesla Ecoblue + skrzynia A8 o opinie jak to jeździ, jak się sprawuje, ogólnie jak wrażenia?
pozdro i dzięki
Hej ja swojego smaxa odebrałem dopiero dwa tygodnie temu. Także za dużo jeszcze nie pojeździłem ale mogę się podzielić pierwszymi wrażeniami. Wcześniej trzy lata jeździłem Superbem 3 DSG 4x4 także moje odczucia porównuje z tym autem. Moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Nie widzę jakiejś wielkiej różnicy pomiędzy tymi skrzyniami. W fordzie może troszkę bardziej czuć zmianę biegów ale nie zauważam jakiś szarpnięć itp. ford ma 8biegow a skoda miała 6 także przełożenia w Fordzie są chyba krótsze przy niższych, początkowych prędkościach. Auto fajnie przyśpiesza nie zauważyłem jakiegoś wiekszego opóźnienia niż w.skodzie. Do przyzwyczajenia zmiana biegów pokrętłem a nie wajchą. Jeszcze nie wiem czy to zaleta czy wada.Na pewno jest więcej miejsca w tunelu. Największą wadą jest brak autoholda. Przyznam się że na razie bardziej zwracam uwagę na to że to troszkę taki autobus i nie przywiązuję uwagi do innych detali. Dla mnie troszkę wysoko ale do tego też pewnie się przyzwyczaję. Addblue się jakoś nie obawiam miałem to w Skodzie i nie było z tym problemu. Dolewanie też nie jest jakaś uciążliwością. Ogólnie wrażenia A8 z 190km silnikiem jak na razie bardzo pozytywne.Ale to dopiero początek.Nie sprawdzałem elastyczności w trasie na jeszcze nie miałem okazji wyjechać z miasta ☹️
prze_mas jest offline   Odpowiedź z Cytatem