View Single Post
Stary 23-03-2010, 19:26   #108
słupkinsyn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2010
Skąd: Sierakowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Witam.

Czytam i czytam i wiem, że czeka mnie przeprawa z, jak się wydaje, czymś nie do ogarnięcia. Opiszę objawy, to może ktoś doradzi w co uderzyć (najpierw).

Silnik po rozgrzaniu wpada w olbrzymie drgania, które czuć na kierownicy, fotelach (plecach), trzęsie się maska - to wszystko na biegu jałowym. Drgania są wyczuwalne zwłaszcza, gdy załącza się wentylator (np. przy klimie, lub gdy silnik rozgrzany) - drgania są wtedy krótkotrwałe, ale głębokie. Obroty w tym momencie falują.

Podczas przyspieszania (od 3go biegu wzwyż), zwłaszcza, gdy pedał wciskam energicznie, pojawiają się mocno wyczuwalne drgania - na pedale, na kierownicy i ogólnie na całej kabinie. Po "zluzowaniu" przyspieszania drgania ustają.

Pomijam fakt, że auto ciężko odpala, mechanik wymienił tylko dwie świece z 4 spalonych, bo dwóch nie był w stanie odkręcić, a na siłę nie chciał, bo ponoć się urywają... Po odpaleniu mam chmurę białego dymu.

Mam tego mundka od lipca, latem problemu nie zauważyłem/zbagatelizowałem, to pierwszy mój diesel, więc myślałem, że ten typ tak ma. Ale teraz widzę, że chyba się nieźle wkopałem. Zastanawiam się, czy warto to robić, czy od razu sprzedać/kupić co innego.

Czy dobrze myślę, że najpierw powinienem zabrać się za koło dwumasowe?
Czy to może opisywany w innym wątku zespół napinacza?
A może jedno i drugie?
A może coś jeszcze?

Panowie, proszę o jakieś sugestie ( z góry dziękuję).

Pozdrawiam!
słupkinsyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem