Temat: [Transit 2000-2006] nagle przestał odpalać.
View Single Post
Stary 07-10-2019, 20:52   #74
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Witam ponownie.
Wiem że temat jest stary i trochę zasypany ale wiem że wiele osób śledziło temat.

Odpaliłem dziś mojego nieszczęsnego Transita. Chodzi równo, nie kopci odpala bez zbędnego kręcenia rozrusznikiem.
Okazuje się że 1 ząbek przestawiony na wałku wydechowym nie zniszczył silnika choć były 3 głośne uderzenia dobiegające z silnika, prawdopodobnie to sprzęgiełko rozrusznika(rozrusznik wymieniłem)

Nie do końca rozumiem kilka aspektów:
-Nie mogłem go odpalić na samostart ( 0 reakcji)
-Ciśnienie sprężania testerem wynosił od 10-15 bar (trochę mało z tego co wiem powinno mieć 2 razy więcej.
-Po wymianie sterownika tryskało paliwo przy poluźnionej nakrętce wtrysku, później przestało tryskać jakby sterownik znów padł.
-Podczas rozruchu nie było oznak spalania paliwa (jakby chciał odpalić) ani przy samostarcie ani przy kręceniu bez niego.

Wiem że nie powinno się tego robić ale odpaliłem go na ''zaciąg'' Dużo mu nie było trzeba.
Z perspektywy "naprawy" u mnie wystarczyło naprawić sterownik. Kosztowało mnie to 400 zł (300zł + 100zł 2x przesyłki bo raz był źle naprawiony i musiałem wysyłać 2 razy).
W praktyce doszło wiele kosztów dodatkowych, np 2 x sprzęgiełko rozrusznika 80zł, rozrusznik 200zł, filtr paliwa 90zł, oring uszczenienia wału 80zł, sylikon wysokotemperaturowy 20zł.

Chciałem podziękować osobom które się angażowały w pomoc przy rozwiązaniu mojego problemu.

Temat uważam za rozwiązany.

Ostatnio edytowane przez KierowcaBombowca ; 07-10-2019 o 21:02
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem