View Single Post
Stary 16-12-2012, 22:59   #7
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Uwazam ze wyswietlacz owszem nie jest niezbedny, ale jest uzyteczny. Moj pokazuje odleglosc od przeszkody co 5cm (do 30cm, ponizej 0 i ciagly sygnal) oraz na ktorym czujniku jest namierzana przeszkoda (3 obszary: 2 boki i tyl jako 1).

Zakladalem w 2010 w ASO we Wroclawiu i owszem, jak przedmowcy ogolnie nie polecam, chociaz ten zestaw z montazem i tak byl tanszy niz oficjalna cena samego 'pikacza' jako opcji (1100zl w katalogu za pikacza vs. znegocjowane przeze mnie 800zl z montazem za moj z wyswietlaczem). Wyswielacz mam nad lusterkiem wstecznym, czujniki 2 boczne lakierowane, 2 centralne na czarnej listwie nielakierowane, czyli rozstawienie w miare jak w serii w kombi.

Prawie od samego poczatku prawy tylny 'wariowal' pokazujac przeszkode nawet gdy jej tam nie bylo, cale szczescie nie blokowal uzytecznosci calego systemu (gdy zblizalem sie do rzeczywistej przeszkody, byla sygnalizowana i to w poprawnej odleglosci). Musze przyznac ze ASO nie marudzilo, bylo wszystko, wymiana czujnika, centralki, podginanie czegos tam, w koncu przyznali ze nie wiedza o co chodzi, ze jest w poblizu jakas belka i to chyba ona powoduje zaklocenia tego jednego czujnika. Na koniec po juz dosc mocnych tarciach, zaoferowali demontaz systemu, montaz nowego zderzaka bez otworow i zwrot kasy. Odpuscilem, bo wg mnie jednak nawet nie w pelni poprawnie dzialajacy system czujnikow jest lepszy niz ich kompletny brak.

Przy okazji, jesli w ramach tego watku przeczyta to ktos kto zna we Wroclawiu 'magika' od czujnikow cofania ktoremu bedzie chcialo sie przy tym podlubac, bede wdzieczny za info na priv
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem