Temat: [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] Czy takie zachowanie jest normalne ?
View Single Post
Stary 31-12-2018, 11:01   #7
Adrianno_e90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2017
Model: Tourneo Custom
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy takie zachowanie jest normalne ?

Trochę za wysokie spalanie masz zwłaszcza przy 100-120km/h. Mój Tourneo Custom przy tych prędkościach koło 8 spali. Spróbuj porównać spalanie na włączonej i wyłączonej klimie. Jak miałem uszkodzony kompresor to też na włączonej klimatyzacji sporo palił. Na wyłączonej było sporo niższe.

Co do chwilowego spalania to tym się nie przejmuj. Takie wartości są normalne podczas przyspieszania. Ale jak sama nazwa wskazuje to spalanie chwilowe. Może jakbyś przyspieszał ciągle przez 100km to by tyle spalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Tutaj masz filmik mój na yt ze spalaniem chwilowym przy 130km/h. Widać, też średnie spalanie to jest z trasy Szczecin-Berlin-powrót na Szczecin przy prędkościach 130-140km/h. Tak na prawdę na spalanie duży wpływ ma również wiatr. Jak wieje w czoło to spalanie będzie wyższe, jak jedziesz z wiatrem lub bez wiatru będzie sporo niższe.

https://www.youtube.com/watch?v=zDuNeVFriiw
Adrianno_e90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem