Temat: [Mondeo 2007-2014] Klimatyzacja nie działa
View Single Post
Stary 13-10-2022, 08:06   #579
Pan Buła
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2019
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Szukałem podobnego problemu ale niestety nie znalazłem. Chodzi o sterowanie klimatyzacją/nawiewem.

Mondeo 2008 2.0 tdci z klimatronikiem.

W trybie auto po ustawieniu temperatury nawiew automatycznie nie zmienia biegu na wyższy lub niższy. Np rano 4 stopnie na zewnątrz w trybie "auto" ustawiam temp np na 22 stopnie to nawiew działa na niskim biegu, po ustawieniu na HI również. Zawsze nawiew chodził wysoko żeby szybko nagrzać lub schłodzić auto, poczym po osiągnięciu zadanej temperatury zwalniał. Po rozgrzaniu samochodu również ten sam problem.
Przy ręcznym przełączaniu biegów wiatraka wszystko jest ok, wiec sam w sobie działa. Również przycisk od maksymalnego grzania który załącza też ogrzewanie szyb powoduje prace wiatraka na maksymalnym biegu.
Jeśli ustawie temp na max i ręcznie ustawie bieg na najwyższy to po włączeni trybu "auto" wiatrak wchodzi na najwolniejszy bieg pomimo tego że nie została osiągnięta zadana temperatura.
Filtr wymieniony wiosną, klima nabita latem. Przy zmianie wysokości temperatury pokrętłem z maksymalnego na minimalny czuć że powietrze z nawiewu leci gorące lub zimne wiec klima chłodzi/ grzeje wiatrak też działa ale tryb "auto" nie steruje nim tak jak powinien.
Czy może to być moduł? Czy jakiś czujnik temperatury wewnętrznej?

Ostatnio edytowane przez Pan Buła ; 13-10-2022 o 08:08
Pan Buła jest offline   Odpowiedź z Cytatem