Temat: [Transit 2006-2014] Samodzielna wymiana silnika
View Single Post
Stary 07-01-2020, 19:11   #1
slavobos
FCP member
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Northwich UK/ Racibórz
Model: S-MAX Titanium / Transit T350 LWB
Silnik: TDCI 2,0 140KM Powershift / 2,2 TDCI 100KM
Rocznik: 2012/ 2013
Postów: 115
Domyślnie Samodzielna wymiana silnika

Witam serdecznie

Potrzebuję porady. Myślę o samodzielnej wymianie silnika. Pacjent to Transit 2.2TDCI 100KM przód napęd z DPF 2013.
Padła mi turbina, zaczęła zasysać olej (na szczęście po gorącej stronie więc silnik się nie rozbiegał) nie mniej jednak silnik cały ocieka olejem , od samego początku był problem z wyciekami z każdego miejsca. Podczas pracy silnika nie można było otworzyć korka wlewu czy wyciągnąć bagnetu, ponieważ zaraz intensywnie pryskał olej.
Podobno źle odpowietrzona skrzynia może wpłynąć na turbo.

Generalnie podjąłem decyzję o wymianie całego silnika. Mieszkam w UK, od kilku dni szukam mechanika, jednakże większość nie ma czasu bądź nie chce się tego podjąć. Zastanawiam się nad samodzielną wymianą.

Proszę o konstruktywne opinie i porady. Dodam, że na oku mam silnik z całym osprzętem , z wtryskami, turbo, pompą paliwa. Przebieg 87k mil.
Mechanikiem nie jestem , nie mniej jednak nie raz sam naprawiałem samochody , łącznie z kapitalnymi remontami (to było 20 lat temu), niedawno nawet wymieniałem sam skrzynie biegów w moim poprzednim Transicie , ale to był tył napęd.
Dysponuję również pełnym manualem Haynesa.

Może ktoś napisać na co zwrócić uwagę, czy muszę przełożyć pompę diesel itd.

Z góry dziękuję
Sławek
slavobos jest offline   Odpowiedź z Cytatem