Temat: [Mondeo 2014- ] Skórzana kierownica przeciera się
View Single Post
Stary 10-09-2018, 10:55   #36
tomek.71
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2018
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wytarta kierownica

Widzę, że problem wystąpił nie tylko u mnie. W Mondeo (2.0 180KM październik 2016) z którego korzystam proces wytarcia rozpoczął się przy 30kkm (jakoś po 8 mięsiącach użytkowania) . Wyglądało to jak gdyby skóra na kierownicy u góry pokryła się jakimś nalotem. Po 50kkm cała górna cześć zaczęła schodzić z kierownicy. przy 73kkm (rok i 8 miesiecy użytkowania) wygląda już tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przyznacie, że nieładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wydaje mi się, że to zależy od długości pokonywanej trasy czyli jeżeli długo trzymasz ręce w jedym miejscu na kierownicy i mówię tu o kilku godzinach ale to moja teoria. Dzisiaj też jadę do serwisu z reklamacją gwarancyjną. Swoją drogą niektóre materiały w tym aucie są bardzo kiepskiej jakości. Np możecie (lub nie) śmiać się ale ostatnio jechałem z Gdańska do Katowic i tak co jakiś czas na dłuższą chwilę kładłem łokieć na tapicerce przy szybie czyli opierałem się łokciem aby ręce odpoczęły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) gdy dojechałem do Katowic to w miejscu opierania łokcia powstało trwałe wgniecenie, pomijam zużycie tarcz przy 55kkm no inne wady jak bijące opony goodyeara ( a po 1,5 sezonie letnim parciejąca guma) które były sprzedane z tym autem. Może za szybko jeżdżę po autostradzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Ale to można powiedzieć detale ogólnie jeździ mi się nim bardzo fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kierownica.jpg (69.6 KB, 560 wyświetleń)
tomek.71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem