Temat: [Kuga 2008-2012] światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
View Single Post
Stary 25-03-2011, 11:02   #1
slivka
ford::beginner
 
Avatar slivka
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Kraków
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie światła do jazdy dziennej FABRYCZNE

witam,
Moja KUGA jest z 2009 r i jak była kupowana sprzedawca twierdził że będzie miała światła do jazdy dziennej.. no to jak będzie miała to gites..
ale co sie okazuje ze icj NIE MA.
po rozmowie z fordem ze swiatla do jazdy dziennej (cytat z wikipedia.pl)

"Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.
Światła dzienne muszą być zainstalowane:
- Symetrycznie względem osi pojazdu
- Na równej wysokości
- Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
- Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
- Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej."


uzyskalem informacje że to co ja mam to nie sa swiatla do jazdy dziennej tylko automatyczne zapalanie swiatel - na fakturze nie ma nic na temat swiatel do jazdy dziennej wiec nie mam czego dochodzic..

pytanie kieruje do posiadaczy KUGów rejestrowanych po 1 stycznia 2010 r ktorym to obiecywali swiatla do jazdy dziennej..
Czy macie takie swiatla?
jesli tak to czy moge prosic o zdjecia ich?
oraz jaka jest ich zasada dzialania w waszych pojazdach?

pytanie kieruje przede wszystkim do posiadaczy FABRYCZNYCH swiatel ale dopuszczam tez zamontowac samemu cos takiego KUGA LED co powinno ostatecznie kosztowac 20% tej cenyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slivka jest offline   Odpowiedź z Cytatem