View Single Post
Stary 23-03-2024, 00:19   #1
martinofuego
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-03-2024
Skąd: Poznań
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna +lpg
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie kupować galaxy 2.0 benzyne czy odpuścić

Witam serdecznie.

Bardzo podoba mi się Galaxy mk3 i praktycznie już przeszukuje ogłoszenia, ale jak poczytałem o tych silnikach 2.0 to posmutniało mi się bardzo... ale może z Waszą pomocą jednak zakupie taką wersję...

chciałbym 2.0 w gazie, ale bardzo mało takich ogłoszeń, więc już biorę pod uwagę 2.0 bene kupić i wrzucić nowy gaz, albo ściągnąć z raichu do regeneracji. I tu zaczynają się pytania:

- Jaki obecnie przewidywać koszt regeneracji jak będzie brał olej ?
- rozumiem, że na ogół jak w ogłoszeniu jest, że był remontowany to duże prawdopodobieństwo, że zaczął brać olej znowu i stąd ktoś sprzedaje ? ale znowu każdy który jest sprowadzony - totalnie nie wiadomo, czy bierze olej, czy nie...
- czy nie ma jakiegoś rozwiązania, aby mieć pewność, że po regeneracji będzie się smigać 200 kkm ?
- s-max to ten sam silnik i te same problemy ? s-max spali tyle samo co galaxy, czy mniej ?
- a moze poprawili coś w tych silnikach po którymś roku (a nie doczytałem)

nie uśmiecha mi się kupić bene za powiedzmy 25.000 i jeszcze remontować (strzelam, że 5.000-6000 ziko ?

dużo bardzo kulam, szukam czegoś oszczędnego. Obecnie jeżdżę Renatą 1.6 i spalanie mam średnio 9/10 litrów/100 i dość mocno się przyzwyczailem, że robie 100 km za 25 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale renata już się rozpada i chciałbym coś nowszego...

a ktoś się orientuje jak jest z 1.6 ecoboost ? jest jeden jedyny z takim silnikiem, ale nie mam pojęcia jak z awaryjnością i spalaniem....

p.s. 1
temat wrzucam w hidepark, bo świeży tu jestem i nie chce polecieć..
p.s. 2
nie mogę nic wyszukać - jak by klawiatura nie działała w polu szukaj i nic nie mogę wpisać ;-/

Ostatnio edytowane przez martinofuego ; 23-03-2024 o 01:54
martinofuego jest offline   Odpowiedź z Cytatem