Temat: [S-MAX 2006-2015] Nie działa klima
View Single Post
Stary 09-04-2019, 11:21   #338
sopelos
ford::average
 
Avatar sopelos
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Chojnice
Model: S-max
Silnik: 2.0 cdti
Rocznik: 2007
Postów: 54
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Simon_BA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj, temat z klimatyzacją przewalczyłem jakiś czas temu. Miałem ten sam błąd. Wymieniłem zawór ciśnienia, potem czujnik przy parowniku, ale to nie były powody dla których pokazywał się błąd. U mnie skończyło się wymianą panelu sterowania klimą pod kokpitem (mam climatronic w mk4). Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. Niestety nikt nie potrafił mi pomóc, więc metodą trochę prób i błędów, a trochę intuicji doszedłem do rozwiązania problemu.
Oczywiście fioletowy kabelek też podejrzewałem, rozprułem nawet cały peszel, ale to nie to.
Musiałbyś spisać nr tej części i poszukać. W razie czego jeden panel posiadam na stanie (oczywiście do sprawdzenia).

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Witam. Już też mi przeszło przez myśl o tym panelu, tym bardziej że w międzyczasie często go ruszałem wymieniając radio, podłączając kamerkę cofania itp. Myślałem, że mogłem coś uszkodzić w nim mechanicznie. Poszedłem sprawdzić i jednak to wykluczyłem, bo po naciśnięciu AC ON jakaś reakcja na przycisk była, słychac jakby przełączanie gdzieś w nawiewach, jakby zaczynało powietrze z innego miejsca pobierać ( coś jak wtedy kiedy przełącza się nawiew z nóg na szybę). Nie wiem teraz w sumie czy to prawidłowa reakcja. Jak było u Ciebie? Miałeś przed wymiana jakąkolwiek reakcję na przycisk AC?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
sopelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem