Temat: [Mondeo 2007-2014] Montaż oryginalnych ledów (po lifcie)
View Single Post
Stary 12-07-2014, 10:34   #8
matjas_wroc
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-03-2013
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Jak się dostać do LED'ów fabrycznych - rocznik 12.2010 (jeden przestał świecić)

Witam,

Przeszukałem całe forum i nie znalazłem choćby zbliżonego tematu. Moim problemem jest lewe światło LED (od strony kierowcy) - przestało świecić w dzień przy wyłączonych reflektorach (prawe świeci). Na początku coś przerywało - wystarczyło "popukać" w obudowę i zaczynało świecić, obecnie wogóle nie świeci i w/w "metoda" też nie pomaga.. Jedno co zauważyłem, to to że ta lampa świeci normalnie przy włączonych reflektorach, tylko słabiej co jest chyba normalne, bo tak było od początku i ta druga również z takim samym natężeniem świeci. Wnioskuję stąd że jest jakiś problem z połączeniem/przepalonym kablem na wiązce z napięciem do jazdy w dzień? Bo wnioskuję że tam idą 2 napięcia skoro święcą z różnym natężeniem (chyba że w samych lampkach jest jakiś układ regulujący to natężenie - a więc problem jest w samej lampce LED)? Dodam że instalacja jest fabryczna, nic nie było dokładane/modyfikowane. Przełącznik mam z pozycją "AUTO".

Chciałbym zatem zdemontować tego LED'a i sprawdzić napięcia, ale nie wiem jak się tam dostać? Czy jak wyjmę reflektor, to od góry będzie dostęp, czy tylko i wyłącznie od dołu, a więc muszę szukać kanału? Może po demontażu grilla będzie dostęp? Podpowiedzcie koledzy, może ktoś już miał podobny problem i wie jak to rozwiązać ?

Pozdrawiam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, jeśli źle umieściłem..

Dziękuję za uwagę,
Mateusz
matjas_wroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem