View Single Post
Stary 04-01-2015, 17:47   #19
leszekg
ford::amateur
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 28-06-2010
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS

Witam. Obstawiam skorodowane kable lub słaby aku. Ten komunikat pojawia się u nie w Mondeo MK4 z 2008 od wiosny. Losowo, przy uruchamianiu zdarza się rzygnąć na Convers+ komunikat "immobilizer aktywny" ale silnik pracuje i można latać.
Odczytałem samochód po MS-CAN i HS-CAN w momencie, gdy komunikat był wyświetlony programem Forscan. Za każdym razem otrzymuję DTC w ABS mówiący o niskim napięciu zasilania i/lub utracie łączności z modułem. Dodatkowo, losowo te same komunikaty idą z HCM,RCM,PAM,IPC. Błędy kasują się bez problemu, pojawiają się ponownie w trakcie rozruchu i po wykasowaniu nie występują do momentu wyłączenia zapłonu.
Sprawdziłem aku w serwisie i wyszło, że ma ok 580A prądu rozruchowego i jest niedoładowany. Po naładowaniu nadal to samo, praktycznie każdy rozruch to 100% na złapanie błędów B1B69:16-08 U3001:00-08 w ABS. Napięcie na aku po kilku minutach od zgaszenia to 12,3V , po godzinie postoju to 11.90V, podczas pracy silnika altek daje ok 14,7V. W tym miesiącu spróbuję wymienić aku, jak nie pomoże to na wiosnę rozpruję wiązkę.
leszekg jest offline   Odpowiedź z Cytatem