Temat: [Fiesta 2008-2012] Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.
View Single Post
Stary 21-02-2020, 20:49   #23
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Klimatronik - Brak nadmuchu na szybę.

Ok po kilku dniach miałem wreszcie chwilkę żeby się za to zabrać na poważnie. Jeśli tak samo jak ja nie mieliście nadmuchu na szybę to winny jest silniczek sterowania klap nawiewu który znajduje się koło prawej nogi kierowcy niedaleko pedału gazu za plastikiem kokpitu. Prawdopodobnie też wam się złamała wajcha plastikowa i nie rusza metalowym cięgnem lub obraca się dookoła. Jeśli chodzi o naprawę to trzeba wymontować silniczek czyli odpiąć jedną kostkę i odkręcić dwie małe śrubki torxem. Ściągamy drucik i włączamy klimatyzację. Metalowym cięgnem/drucikiem ciągniemy w dół tak aby nadmuch leciał tylko na szybę przednią a na panelu klimatyzacji wybieramy także nadmuch na szybę (Uwaga! Po tych czynnościach odłączamy kostkę zasilania!). Teraz wyłączamy zapłon i wyciągamy silniczek na światło dzienne. Najpierw ściągamy białą blokadę i zakładamy na uszkodzoną plastikową wajchę metalowy zacisk i mocno skręcamy (tyle powinno wystarczyć lecz dla większej pewności można tak jak ja przewiercić metalowy zacisk na wylot i przełożyć śrubę oraz nakręcając z drugiej strony nakrętkę lub wkręcić dwa małe wkręty u dołu tak jak to widać na zdjęciu w załączniku). Teraz podważamy górną obudowę silniczka i oczom naszym ukazują się małe zębatki plastikowe. Łapiemy za plastikową wajchę i ustawiamy ją tak żeby po nałożeniu białej blokady prawie ją dotykała (na zdjęciu jest ustawione dokładnie tak jak powinno). Składamy silniczek i robimy modyfikacje białej blokady czyli łamiemy w kilku miejscach i znów proszę sugerować się zdjęciem. Następnie zakładamy silniczek na miejsce i sprawdzamy czy drucik spokojnie wchodzi na swoje miejsce (nie można teraz drucika przestawić, ma być cały czas nadmuch na szyby czyli maksymalnie na dół, jeśli nie pasuje do otworu, musimy znów wyciągnąć silniczek i od nowa ustawić wajchę tak aby była idealnie wycelowana) jeśli jednak udało wam się za pierwszym razem to możecie podłączyć kostkę przykręcić śrubki i uruchomić klimę. (Znów Uwaga! Nie kręćcie wajchą na siłę kiedy cały silniczek jest złożony bo to nic nie da on i tak ustawi się inaczej jak dostanie prąd. Powinno być wszystko ok i każdy tryb powinien normalnie działać. Mam nadzieję że pomogłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety nie mam zdjęć z rozebranego silniczka bo robiłem to już praktycznie w nocy i miałem takie nerwy że nawet nie myślałem o zdjęciach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200221_183219.jpg (95.0 KB, 363 wyświetleń)
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem