View Single Post
Stary 21-08-2018, 13:35   #16
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: zablokowana sprężarka klimatyzacji - ale nie zatarta?

wiem co to forum i jak działa. pamiętam też czasy usenetu, a ty?
chodzi o to by nie wygłaszać 100% tez na jakiś temat, skoro sytuacja wcale nie jest oczywista. tylko tyle.
jak to łona śpiewał "ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość ' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

opiłki biorą się z wszystkich elementów układu klimatyzacji [łuszczenie, starzenie materiałów].
niewiele widziałeś jednak, skoro się z tym nie spotkałeś.
wczoraj mieli na warsztacie auto z zatartą sprężarką. olej miał zmienioną barwę, i było widać zabrudzenia w tym że oleju. mojego auta nikt nie oglądał ale jako przyczyne problemów podali właśnie zapchanie zaworu rozprężnego /dyszytym co jest w układzie.
co wiąże się ze wzrostem ciśnienia w układzie i blokowaniem sprężarki. to jest cytat, informacje z warsztatów klimatyzacji.
zastanawiali się też nad temperaturą sprężarki czy jej coś nie "łapie" po zgaszeniu auta.

w samej sprężarce olej też pozostaje jednak w niewielkiej ilości - wczoraj akurat widziałem jak demontowali taką z pojazdu.

co do używek VS regeneracja: ile tych używanych przez ostatnie lata wymieniłeś? bo jak wiele, to nie jestem pewien czy to jest jednak takie skuteczne - a z tego co piszesz wynika że masz doświadczenie.
BTW: w żadnej sprężarce nie spottkałeś elementu o którym pisałem ja i kolega wcześniej? element z tworzywa jakiegoś, który wg. kolegi wyżej ma za zadanie cywilizować załączanie sprężarki?
i jeszcze pytanie: jak szukasz sprężarek i gdzie? bo możliwe że jednak też tak się to skończy, więc odrazu pytam.

ja obawiam się zawsze czy nie kupię używanej w takim samym stanie jak ta moja.. auto ma 250000 przebiegu, więc jak kupie z podobnego rocznika może być podobnie jak i u mnie.


oczywiście żeby nie było - dzięki za pomoc, twoje rady nie są bez znaczenia.

przypomnę jeszcze raz objawy:
klima po serwisie, trzyma ciśnienie itp. układ podobno czysty, brak zabrudzeń i widocznych oznak problemów.
- 2 krotnie po uruchomieniu silnika zablokowało samą sprężarkę. koło pasowe się kręci, sprężarka stoi demba, sprzęgło rozgrzane na maxa.
- za jakiś czas wszystko pracuje prawidłowo.
- gdy pracuje to ciśnienia podobno prawidłowe, brak problemów na manometrach, chłodzi itp.

cały problem polega na tym że nie są to jednoznaczne objawy: sprężarka stanęła, i nieżyje. łożysko wyje itp itp.

tylko raz ją blokuje a raz działa bez kłopotu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

no nic. narazie muszę kiupić gumki lub całą tarczę bo moje gumki się już nie trzymają jak powinny.
temat będę badał więc dam oczywiście znać co wyszło.
jescze sprawdzę czy to łożysko samo w sobie nie nagrzewa sprężarki. bo już zaczynam wątpić w to co się dzieje. teorii jest mnustwo a wydało by się że sprawa dość prosta. zakładam jednak że pierwszy naprawiacz klimy czegoś nie sprawdził itp.
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem