Temat: [Focus 2011-2014] Akumulator rozładowuje się
View Single Post
Stary 16-04-2018, 12:18   #18
Deathavsa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2018
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Ford Focus mk3 2014 - Pozeracz pradu

Witam , mam problem z poborem mocy . Akumulator po nocy do zera ,ladowanie 24h ,akumulator ponownie wsadzony ,kolejna noc i znowu do zera . Przepustnica powietrza wydaje charakterystyczny dzwiek (piszczy po zgaszeniu silnika ,a takze po zamknieciu go centralem ) po odpaleniu auto zachowuje sie normalnie jedyny mankament jaki zauwazylem ,to po przelaczeniu stacyjki na trojeczke (auto chodzi ) i teraz wracajac na zaplon silnik nadal chodzi ,a obroty spadaja na zero , dopiero po przekreceniu stacyjki na zero silnik przestaje pracowac . Po wyjeciu akumulatora nie dziala rowniez alarm firmy logic model lc4. Nie mam pojecia skad moze dochodzic prad do przepustnicy (ktora defacto normalnie pracuje i nie piszczy w momencie ,kiedy silnik pracuje ) ,ktora piszczy i prawdopodobnie zzera prad w ciagu nocy .
Sprawa stacyjki ustapila ,alarm rowniez zaczal sie uzbrajac po kilku dniach ciepla ,natomiast termometr wskazuje -40 stopni ,czy mial ktos podobny problem?
Pozdrawiam . Dziekuje z gory za odpowiedz .*
Po skasowaniu błędów , wszystko poza alarmem (prawdopodobnie rozkodowany Can ( logic LC4 )) pracuje jak należy .

W związku z przeczytaniem opinii i doświadczeń opisywanych w tym poście postanowiłem sprawdzić i swoja wtyczkę ( zapiecie ich powrotnie bez zlamania zaczepow , to cud), 2 piny zeżarte od rdzy , jeden przy samym spodzie "podcięty " Nie bardzo wiem ,co można by z tym zrobić ,czy w ogóle ktoś podjąłby się wymiany samej kostki i dwóch pinow ,czy wszystko po całości póki co prowizorycznie smar miedziowany , spray contact , no i zjechałem ile się dało tej rdzy ..zastanawia mnie co by powiedziały "fachury" z ASO w związku z tak liczną ilością osób zgłaszających ten sam problem , ja rozumiem ,ze pewne rzeczy mają swoja wytrzymałość , nie miał bym nic przeciwko , jakby piardł silnik , komputer , cokolwiek , ale przez eksploatacje , a nie przez fatalną "niedoróbke" w konkretnym modelu , swoja droga , kumpel ma bliźniaczego focusa , tylko rok starszego , mam wrazenie ,ze tylko 2014 mają ten problem .

Ostatnio edytowane przez Deathavsa ; 17-04-2018 o 21:13 Powód: Przeniesienie postu
Deathavsa jest offline   Odpowiedź z Cytatem