View Single Post
Stary 10-04-2012, 20:28   #1
karoleks
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Przemyśl
Model: Fusion silverX (Benz+gaz)
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie dźwignia zmiany biegów ciężko pracuje w wyższej temperaturze

Witam wszystkich.

Mam następujący problem i jeśli ktoś podejrzewa co to może byc poproszę o poradę.
lewarek zmiany biegów stawia opór przy zmianie każdego biegu dopiero jak auto się rozgrzeje. Problem dotyczy każdego biegu ale tylko ruchu w pozycji przód-tył, natomiast "na boki" dźwignia nie ma żadnego oporu. Jak auto jest po dłuższym postoju (zimne) dźwignia chodzi płynnie i bez żadnego oporu (jak ciepły nóż w masełko). W zimie problem był mniejszy (ze wzgl na niższą temp otoczenia). Im cieplej na zewnątrz tym dźwignia potrzebuje mniej kilometrów do okazania nieprzyjemnego oporu.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby nakierować mnie na trop problemu?

Dodam że jedne mechanior już zaglądał (na jesieni) powiedział, że coś tam posmarował, i rzeczywiście jakiś czas było bez problemu, ale problem powrócił i nie chciałbym co kilka miesięcy do niego wracać ponownie. Mechanior skasował 80 zł twierdząc, że jakiś dostęp jest fatalny (nie dyskutuję z tym). Troszkę pomajsterkować mogę sam jeśli to sprawa smarowania ale potrzebuję pokierowania gdzie i jak szukać problemu, a być może ktoś już się z takim czymś spotkał.

Moja Fuzja to silverX z 06.2008r. 1,4 benzyna (zagazowana)
karoleks jest offline   Odpowiedź z Cytatem