Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 16-10-2018, 18:04   #28
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Smile Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Ja mam za sobą 11 000km, spalanie średnie pomiędzy 7,9 a 8,3l/100km. Wydaje mi się ze jednak automat sporo tutaj dodaje w spalaniu, włączona na stałe klima , radio, kamera, ładowanie telefonu. To powoduje ze trochę żre... Jazda na razie 65% zatłoczony Wrocław i reszta albo autostrada lub droga lokalna. Nawet częściej ostatnio jeżdżę lokalną drogą z Opola do Wrocławia niż autostradą bo ciągle coś się na niej dzieje złego... . Jakbym jeździł tylko lokalnymi to na pewno spali mniej bo się wolniej jeździ. Autostrada siłą rzeczy to jest jazda ok 130km/h bo inaczej można zasnąć. Zobaczymy jak będzie w zimie. Na razie jest do wytrzymania ale już widzę na rachunkach za paliwo ile płacę więcej. W straym mk3 diesel zmieściłem się w 3 zbiornikach w miesiącu a tu minimum 4 i mniej km. Co prawda 3 zbiorniki Mondeo to ok 160l a 4 zbiorniki w Ecosport to 180l wiec już jest porażka. Tam robiłem od 2500 do 3000km miesiecznie a tu zaledwie w szczycie 2500km. Trudno, to nie jest auto do intensywnej i dynamicznej jazdy więc nie mogę narzekać bo sam go sobie wybrałem. Jedno jest pewne że jeździ mi się wygodnie, cicho i spokojnie a ścigać się już nie muszę bo i tak coraz więcej idiotów na drogach. Wszystkie niskie wyniki przez Was podawane to z reguły skrzynie manualne wiec widać że jest różnica ale ja chciałem mieć automat więc trzeba za ten komfort niestety dopłacić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem