Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 16-10-2018, 21:24   #30
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Ja podaję wg komputera ale staram się tankować zawsze pomiędzy 40 a 43 litry do zbiornika. Ostatnio przyjechałem na ZERO pod stację i zatankowałem 45L i to już jest chyba absolutny max. Natomiast widze jak komputer reaguje i ile km pozostało na dziennym liczniku do przejechania. Mocno się to zmienia w zależności od stylu jazdy ale średnio robię 450 do 480km na ok 40 litrach więc łatwo policzyć spalanie. A raz nawet udało mi się zrobić 560km na zbiorniku ale prawie caly czas w trasie na drogach lokalnych. Jak wiec widać rozpiętość jest duża i albo mało pali jak się wleczemy albo pali jak amerykański krążownik jak depniemy pedał gazu. Powoli zaczynam to olewać bo przecież nic nie zmienię a jak się spieszę to nie będę jechał po autostradzie 90km/h ... Zmianę biegów przy określonych obrotach silnika wybiera za mnie automat ale już prawie się nauczyłem nad tym panować odpowiednio puszczajac delikatnie pedał gazu bo wtedy następuje przełączenie biegu. Mogę robić to też manetkami przy kierownicy tylko nie po to brałem automat aby się manualować :-)

Ostatnio edytowane przez Terminator007 ; 16-10-2018 o 21:29
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem