Temat: [Fiesta 1995-2001] 1.25 16V 99r. Zetec - duszenie, brak mocy
View Single Post
Stary 17-01-2020, 08:58   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: 1.25 16V 99r. Zetec - duszenie, brak mocy

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyszczenie krokowca, przepustnicy na pierwsze powinno pomóc. Jak zaczyna się dlawic odłącz wtyczkę od wspomagania (jeśli masz) i zobacz czy jest poprawa.
Ta fiesta z tym silnikiem to straszny muł jest, więc cudów nie oczekuj,ale obejrzyj i wymień filtr paliwa i powietrza i zobacz czy bak się nie zapowietrza.
Nie prawda, wcale nie muł. Ma kopa, bo to lekkie i małe auto. Jeżdżę na co dzień /za miasto też/
Do sprawdzenia CPP oprócz tych wskazanych wyżej i czujnik wału i wałków.

Bump:
Cytat:
Napisał scigacz1975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtry wymieniłem, okazało się że na 2 świecach porcelana popękana (wymieniłem, chociaż dziwne bo nowe zakładałem), elektromechanik który mi ją przeglądał kazał sprawdzić pasek rozrządu bo uważa że przeskoczył przy wymianie o jeden ząbek (nie ja wymieniałem) - od tego ją zalewa. Może i prawda, podejrzewałem lejący wtrysk ale jeżeli jest opóźniony rozrząd to mogą być podobne objawy.
Zobaczymy
A cewka? - szarpie jak już jedziesz?
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem