Temat: [S-MAX 2006-2015] Do użytkowników z ksenonami
View Single Post
Stary 07-05-2007, 15:41   #1
uzetex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2007
Postów: 10
Domyślnie Do użytkowników z ksenonami

Hej,
Jakiś czas temu wypowiadałem się o (trochę negatywnych) wrażeniach z użytkowania mojego Forda, jednak muszę stwierdzić, że z biegiem kilometrów (a ma już 17500 km) nie napływają żadne nowe. No, prawie nie napływają.

Otóż zdarza mi się, że mrugają mi światłami ludzie jadący z przeciwka. To akurat ma miejsce tylko i wyłącznie na drogach szybkiego ruchu, choć po wolniejszych trasach też często jeżdżę. Nie ma to raczej związku z załadowaniem auta (może z prędkością?). Pomagało w takim przypadku 'zresetowanie' układu przez wyłączenie i włączenie auta... ale na autostradzie tak prosto się tego nie robi (zwłaszcza, że poziomowanie uruchamia się dopiero po całkowitym zatrzymaniu auta - nawet, jeśli dokonujemy wyłączenia i włączenia gdy auto porusza się z jakąś prędkością). Wiem, że ten problem opisywały również inne osoby z forum - jak widać, niejeden S-Max był dotknięty problemami z automatycznym poziomowaniem świateł.

Powiązany z tym jest jeszcze inny problem - parę razy już zdarzyło mi się, że kiedy jechałem za ludźmi przez kilka minut, ci zjeżdżali na pobocze (albo po prostu zwalniali, żeby mnie przepuścić), po czym mrugali długimi. Dodam, że linia świecenia świateł jest poniżej lusterka wstecznego samochodu poprzedzającego - już po pierwszym przypadku zacząłem zwracać na to uwagę. Nie wiem, jak z lusterkami bocznymi, bo owa linia tam się troszkę gubi. Nie pomaga na ten problem wyłączenie i włączenie samochodu.
Z drugiej jednak strony poprosiłem wczoraj kolegę o to, żeby przejechał się przede mną swoim dużym fiatem - na dystansie kilku km nie zaobserwował jakiegoś oślepiania.

Czy sądzicie, że jest się czego czepiać (jeśli chodzi o drugą część mojej wypowiedzi), czy to tylko nadwrażliwość niektórych kierowców, spowodowana dosyć wysokim umieszczeniem świateł?
Pytam też dlatego, że nie jeździłem nigdy w Polsce samochodem o tak wysoko umieszczonych reflektorach ksenonowych (o ile kraj ma znaczenie w tym przypadku).
Czy w ogóle da się te światła jakoś dodatkowo ustawić w serwisie (o ile to jest faktycznie problem), czy automatyczne poziomowanie powinno być uniwersalną receptą na wszystko?
uzetex jest offline   Odpowiedź z Cytatem