Temat: [Focus 2018- ] Jaki olej 1,5 tdci
View Single Post
Stary 10-03-2019, 21:24   #5
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Jaki olej Focus MK4 1,5 tdci ZTDA 120KM

Cytat:
Napisał yacekb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nabijasz sobie posty odpowiadając w taki sposób?

Kolega zadał pytanie odnośnie oleju 0W20 o specyfikacji WSS-M2C952-A1 masz coś do zaproponowania ?
A ty co masz do zaproponowania? Komentujesz mój wpis, a czemu nie udzieliłeś w takim razie odpowiedzi koledze?
Być może na temat oleju 0W20 nie ma zbyt wielu komentarzy, ale to, co napisałem powyżej stanowi, wg mnie, sedno sprawy: "trzeba trzymać się specyfikacji jakościowej/lepkościowej" producenta. Tylko tyle i aż tyle.

Bump:
Cytat:
Napisał gucio770920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co to za norma i dlaczego akurat do tego silnika jest taka skoro niby ten sam silnik w mk3 miał inną starszą normę, dlaczego 0w20 skoro niby ten sam silnik w mk3 maiły zalecaną inną lepkość?
Nawet jeśli ten sam silnik w mk3 miał olej o innej lepkości, to czy chcesz zaryzykować np. utratę gwarancji na samochód i zalać silnik innym olejem niż zaleca obecnie producent?
Oleje klasy 0W20 to produkty o niskiej klasie lepkości, przyczyniają się do zwiększenia osiągów silnika i podwyższenia oszczędności paliwa. A ponieważ producenci kładą na powyższe czynniki coraz większy nacisk, więc zapewne dlatego ta zmiana oleju w tych silnikach.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem