Temat: [Transit Courier] DPF w silniku 1,5 Duratorq
View Single Post
Stary 20-01-2020, 22:45   #7
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Ford opisał to w liście wzywającym na akcję serwisową w ten sposób:
Cyt. " Państwa pojazd jest wyposażony w technologię oczyszczania spalin, która zmniejsza emisję szkodliwych składników spalin z silnika. Podczas działania układu kontroli emisji niewielka ilość paliwa przedostaje się do oleju silnikowego, co powoduje rozcieńczenie oleju. Może dojść do nadmiernego rozcieńczenia oleju, które obniży trwałość silnika. W niektórych warunkach jazdy, gdy jazda odbywa się w centrum miasta, obejmuje częste zatrzymywanie się i ruszanie, częstą jazdę z obciążeniem, długie okresy pracy na biegu jałowym lub holowanie, konieczne będą częstsze wymiany oleju. Inżynierowie firmy Ford opracowali aktualizację oprogramowania obejmującą zaktualizowaną kalibrację pojazdu, która wydłuża okres eksploatacji oleju dla każdego rodzaju cyklu pracy." Pominąłem nieistotny wstęp tego listu.
W moim przypadku awaria przydażyła się po raz pierwszy przy przebiegu 4400km, tuż przed otrzymaniem " wezwania" na akcję serwisową. Wymieniono w serwisie olej i wgrano nowe oprogramowanie. Następnie przy przebiegu 6790km sytuacja się powtórzyła. Tym razem nie wymieniano oleju. Wgrano nowe oprogramowanie. Co dziwne serwis potraktował to jako naprawę płatną, rozliczoną na 0zł. Po raz trzeci z tego samego powodu laweta zawiozła auto do serwisu przy przebiegu 10055km. Tym razem również nie wymieniono oleju. Wykasowano błędy. W serwisie auto przejechało 45km. Odebrałem je ze stanem licznika 10100km. Pracownik serwisu z szerokim uśmiechem poinformował mnie, że" Błąd się nie powtórzył" Powtarzał to kilkakrotnie. Po każdym kolejnym ingerowaniu przez serwis w oprogramowanie auta, pali ono więcej. Silnik prawie cały czas pracuje na wyższych obrotach, spalając dużo więcej paliwa niż podaje producent. Komputer pokładowy znacznie zaniża spalanie. Ekologia w wydaniu Forda. Sporo na ten temat jest też w poniższym temacie. Serwis odmawia wpisywania tych napraw do książki serwisowej. Początkowo nie wpisano mi nawet akcji serwisowej, ale przy kolejnej wizycie dokonano wpisu, ponieważ się tego stanowczo domagałem. Zbieram dokumentację z holowania auta, zapewne się przyda. Co ciekawe, gdy zgłaszałem bezpośrednio, do lokalnego dealera awarię, za każdym razem słyszałem tą samą formułkę - " Zapraszamy za tydzień" Telefon do Ford Assistance czynił cuda. Laweta zawsze była po 30 -40min.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem