Temat: [Mondeo 2007-2014] Częste wypalanie DPF 2.2TDCI
View Single Post
Stary 13-06-2018, 23:29   #7
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Cytat:
Napisał manieczq7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj ruszyłem w trasę i wibracje się nasiliły przy przyspieszaniu a na dodatek, gdy chciałem jechac ze stałą prędkością to wtedy zaczął drżeć jakby miał się rozlecieć. W końcu zrobiłem redukcję na 4 bieg obroty skoczyły na 3 tys i wtedy jechał normalnie bez wibracje to dałem z powrotem 5 czy 6 bieg i po chwili znowu wpadł w wibracje. Przy tym poszarpywaniu obroty falują dość mocno bo o 200 obrotów góra dół. Dla mnie takie dziwne wrażenie jakby się dławił czy czymś zapychał. I co również to przed tym nasileniem się wyskoczyła mi na sekundę kontrolka oleju i się zgasiła. Auto błędów żadnych nie pokazuje.
Witam , sam użytkuję MK4 1,8 TDCI bez DPF , ale spotkałem się z tym problemem . Winny był przeważnie w tym przypadku EGR , oraz zamulony/ zabrudzony DPF , który był do tego stopnia zabity , iż nie był w stanie się wypalić w normalnym cyklu . Na twoim miejscu zaślepiłbym EGR ( z opcją korekcji mapy , o ile to konieczne ) , raz wyczyścił DPF ( mechanicznie w warsztacie ) Pozdrawiam
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem