View Single Post
Stary 06-07-2018, 13:57   #3
DAMIAN-24
ford::average
 
Avatar DAMIAN-24
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Fiesta ST MK8
Silnik: 1.5 EB 200KM
Rocznik: 2020
Postów: 166
Domyślnie Odp: Zakup. Czy warto?

Mam takiego Mondka jak Ty i też kombinuję nad zmianą auta, w grę wchodzi właśnie Ranger, BMW X5 itp. chodzi mi głównie o wyższe auto, które zapewni mi fajny komfort w trasie.

Miałem Rangera 2017 3.2 TDCI z automatem na weekend i zrobiłem nim w trasie lekko ponad 600km. Spalanie mi wyszło na liczniku 8.4(znając Forda realnie pewnie było z 1l więcej), gdzie na krajówkach wyprzedzałem dość sporo(silnik pozwala na sporo jak na ten gabaryt), potem w jedną stronę(ok. 150km) na eSce jechałem 140km/h na aktywnym tempomacie, a w drodze powrotnej 120km/h. Jak się jedzie do tych 120 to auto pali śmiesznie mało. Pewnie to, że wprowadzili AdBlue też go trochę odetkało, później faktycznie zaczyna palić trochę więcej.

Wersja Wildtrack jest wygodna, w sensie do tych 120 dobrze wyciszona, później zaczynają szumieć duże lusterka i ma fajne fotele. Obsługa Sync3, automat, tempomat, asystent świateł itd. super. Oczywiście komfortu do BMW nie można porównać ale dla mnie był zaskakująco wysoki, pewnie gdyby założyć duże felgi i niskie opony to byłoby gorzej, bo zawieszenie nie jest szczytem wyrafinowania, ale na tym co się dostaje z salony jest spoko.

Konkluzja jest taka, że jak nie jeździsz szybko po autostradach to auto na trasie spisuje się bardzo fajnie i nie pali bardzo dużo, jak jeździsz szybko to pali dużo, a komfort jest znośny. W mieście gabaryt już robi różnicę, czujniki parkowania i kamerka bardzo pomagają ale niestety miejsca więcej nie wyczarują więc trzeba się liczyć, że czasem trzeba trochę poszukać zanim się zaparkuje, no i auto na długość nie mieści się w standardowych miejscach do parkowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obecnie czekam, aż w salonach pojawi się nowe X5 oraz kiedy i w jakiej cenie pokażą Rangera w wersji Raptor, wiem że trochę różne auta ale żaden inny europejki pickup mnie nie przekonuje, a na F150 nie mogę się zdecydować ze względu na duże przebiegi, a z serwisem średnio. Ranger uważam, że jest fajnym rozwiązaniem na codzienny samochód o ile się go nie używa za często w centrum miasta albo się po prostu parkuje na płatnych parkingach gdzie miejsce jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez DAMIAN-24 ; 06-07-2018 o 14:00
DAMIAN-24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem