Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM
View Single Post
Stary 15-05-2012, 07:27   #19
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM

Cytat:
Napisał Kubson79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich zainteresowanych tematem wymiany rozrządu w Mondeo z silnikiem 2.2 TDCI. Mimo waszego zaangażowania nie dostałem jednoznacznej podpowiedzi i dzisiaj w serwisie otrzymałem informacje iż w tym silniku nie wymienia się ŁAŃCUSZKA, chyba ze po 500 tys km...a tyle to ja nie nakręcę i mam jeszcze olbrzymi zapas. To jest kolejna zaleta tego silnika(nie wspominałem o dynamice i stosunkowo niewielkim spalaniu) i duża przewaga nad silnikami z piskiem, bo nic mnie nie zaskoczy, nawet jeśli jakimś cudem licznik był kręcony, choć bardzo wątpię.
Odnosze wrazenie, ze nie przeczytales dokladnie.
Z KTOREGO ROKU ALBO KTORY MODEL MASZ MONDEO? JEZELI TAK JAK Z OPISU CZYLI 2008 TO MASZ PASEK!!

Tak dla jasnosci.
Mondeo III 2.0 i 2.2 ma silnik ZSD produkcji Forda, ktory jest TYLKO na lancuchu.

Mondeo IV ma silnik DW 2.0 i 2.2 tdci ktory jest produkcji PSA (Citroen Peugeot) ze wspoludzialem Forda. I te silniki maja pasek miedzy kolem walu a kolem walka oraz malutki lancuszek miedzy walkami rozrzadu. Czyli pasek kreci jednym walkiem, a walek lancuszkiem napedza drugi walek.

Paski w tych modelach wymienia sie przy ok 200 kkm, ale Ford zmienial okres kilka razy i najlepiej pytac sie o to w ASO.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 15-05-2012 o 07:35
mkaminski100 jest offline